Świat wstrzymał oddech! USA i Iran w stanie wojny? Doszło do poważnego incydentu

Irańska Gwardia Rewolucyjna przejęła kolejny tankowiec w zatoce perskiej, taką informację w serwisie Twitter podaje Ace News Services.

Wcześniej najprawdopodobniej w odwecie za to, że Wielka Brytania zatrzymała ich statek koło Gibraltaru Irańczycy zrobili to samo z brytyjskim tankowcem. Napięcie na Bliskim wschodzie rośnie. Czy grozi nam wojna, w której USA i Iran będą stronami? Eksperci zastanawiają się, czy może to spowodować, że wybuchnie III wojna światowa?

Tankowiec, który płynął pod nieznaną dotąd banderą zatrzymała Irańska Gwardia Rewolucyjna w Zatoce Perskiej. Na pokładzie znajdowało się kilku marynarzy, którzy także zostali zatrzymani. Jest to już kolejny tego typu incydent z udziałem Irańczyków w ostatnim czasie. Czy III wojna światowa wisi na włosku? at wstrzymał oddech! USA i Iran w stanie wojny? Doszło do poważnego incydentu

Według doniesień gen. Ramezana Zirihi, który jest dowódcą Irańskiej Straży Rewolucyjnej tankowiec przewoził 700 tysięcy litrów paliwa, a także na pokładzie znajdowało się 7 członków załogi, którzy pochodzą z różnych krajów.

Według strony irańskiej tankowiec miał szmuglować ropę na półwysep arabski. Operacji przejęcia statku miała dokonać specjalna jednostka, a cała akcja miała miejsce niedaleko wyspy Farsi. Na tej wyspie znajduje się także irańska baza marynarki wojennej. Tankowiec znajduje się teraz w porcie w Busarze. Władze w Teheranie nie chcą więcej komentować zaistniałej sytuacji. Nieznane są powody zatrzymania, ani bandera pod jaką płynął statek.

Jest to kolejny tego typu incydent w Zatoce Perskiej. Niecałe dwa tygodnie temu Irańczycy zatrzymali brytyjski tankowiec. Pretekstem było rzekome uderzenie przez statek w kuter rybacki i późniejsza odmowa pomocy poszkodowanym. Eksperci zastanawiają się jednak, czy nie był to odwet za to, że Wielka Brytania zatrzymała na początku lipca irański statek przewożący ropę w pobliżu Gibraltaru.

Sytuacja na Bliskim Wschodzie jest coraz bardziej napięta. Dlatego wielu ekspertów zastanawia się, czy doprowadzi to do sytuacji, w której wybuchnie wojna, a zapalnikiem będzie konflikt w jakim jest teraz Iran i USA.

TWITTER

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!