Znamy szczegóły wizyty Donalda Trumpa w Polsce. Ogłosi zniesienie wiz dla Polaków?

Prezydent Donald Trump 31 sierpnia przyleci do Polski. Już po raz dziewiąty spotka się on z Andrzejem Dudą oraz weźmie udział w uroczystościach upamiętniających rocznicę wybuchu II wojny światowej.

O pierwszych szczegółach wizyty Donalda Trumpa w Polsce poinformował szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Amerykański przywódca będzie w naszym kraju dłużej niż początkowo zakładano. Przyleci 31 sierpnia i pozostanie aż do 2 września.

Kulminacyjnym punktem wizyty Donalda Trumpa w Polsce mają być oczywiście uroczystości 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wiele wskazuje na to, że z tej okazji amerykański przywódca może wygłosić przemówienie, podobnie jak to miało miejsce podczas jego wizyty w 2017 roku, jednak ta informacja nie została na razie oficjalnie potwierdzona.

Oczywiście Donald Trump ma spotkać się z prezydentem Andrzejem Dudą. Rozmowy mają dotyczyć głównie trzech kwestii. Pierwsza z nich to wojsko związane głównie z obecnością amerykańskich żołnierzy w naszym kraju. Druga kwestia dotyczy energetyki, ponieważ, jak dowiedzieli się nieoficjalnie dziennikarze RMF FM, podczas wizyty podpisane mają zostać nowe umowy na dostawy amerykańskiej ropy i gazu. Być może poruszony zostanie temat budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce.

Trzecia kwestia to oczywiście zniesienie wiz dla Polaków. Już wcześniej amerykańska ambasador sugerowała, że właśnie podczas wrześniowej wizyty Donald Trump może ogłosić decyzję w sprawie zniesienia wiz dla Polaków. Na ten moment jednak nie zostało to w żaden sposób potwierdzone.

RMF FM

 

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*