AFERA! Polka poznała go w sieci – amerykański generał. Jej sytuacja jest beznadziejna

amerykański generał

Numer stary jak świat Polka i przystojny amerykański generał, czyli oszustwo na Amerykanina. W dobie internetu trzeba zdecydowanie uważać z kim się wymieniamy wiadomościami. W dzisiejszych czasach nie brakuje niestety oszustów. Tą sprawą która miała miejsce w mieście Lublin już zajęła się policja. Kobieta nie miała pojęcia co robi i z kim koresponduje. Generał, który odwiedził wiele misji, między innymi Afganistan wydał się jej wiarygodny.

Doskonale przekonała się o tym mieszkanka Lublina. Rozpoczęła ona korespondencję z mężczyzną, który podał się za generała amerykańskiej armii, który aktualnie przebywa na misji w Afganistanie i ma na imię William.

Znajomość rozwijała się z dnia na dzień. Mężczyzna w pewnym momencie oznajmił kobiecie, że wiąże się to z uzyskaniem zgody samego szefa sztabu generalnego amerykańskiej armii. To jednak, oprócz wypełnienia specjalnego kwestionariusza, wiąże się wydatkiem sporej sumy pieniędzy, których on obecnie nie posiada.

“Amerykański Generał” obiecał kobiecie, że zwróci jej pieniądze, ponieważ niedługo ma dostać milionowe odszkodowanie za rany poniesione podczas działań wojennych, Polka uwierzyła.

Mieszkanka Lublina wysyłała mu również pieniądze na zakup biletu na samolot, którym miał do niej przylecieć, czy też inne związane z tym koszty.

Polka i amerykański Generał to nie rzadkość – oszustwo na Amerykanina wciąż popularne. Gdy zbliżał się wyczekiwany przez kobietę dzień spotkania, okazało się, że „generał” został skierowany na tajną, lecz bardzo pilną misję, której wykonania nie mógł odmówić. Jednak po raz kolejny znalazł on wyjście z tej kłopotliwej sytuacji. Poinformował, że może za niego pojechać ktoś inny, lecz nie za darmo. Za to, żeby jego znajomy go zastąpił, trzeba mu było zapłacić. Kobieta wykonała więc kolejny przelew.

Polka czekała, jednakże wyczekiwany przez nią Amerykanin ( ten sam który ponoć odwiedzał Afganistan) przestał odpisywać na wiadomości. Wtedy dopiero 46-latka zrozumiała, że pieniądze, których łącznie wysłała ponad 65 tys. zł, trafiły do oszusta. Sprawę prowadzą policjanci z V komisariatu, którzy zabezpieczyli prowadzoną w języku angielskim korespondencję i teraz starają się namierzyć rzekomego „amerykańskiego generała”.

WLOCIE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*