Rydzyk nie jest księdzem? Tak twierdzi Niesiołowski

Rydzyk nie jest księdzem

Rydzyk nie jest księdzem – to słowa jednego z czołowych polityków w naszym kraju. W wywiadzie dla programu „Rzecz o polityce”, Stefan Niesiołowski wyraził swoje zdanie o najbardziej wpływowym duchownym w Polsce. Nie szczędził słów krytyki.

Rydzyk nie jest księdzem? Według przeciwników działalności Ojca Dyrektora Tadeusz Rydzyk nie może się on nazywać ojcem, ponieważ żaden z kościołów na Zachodzie ani żadna parafia nie potwierdziła faktu wyświęcenia go na księdza.

Według wszelkich doniesień dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam 1 lutego 1971 roku złożył wieczyste śluby zakonne, natomiast 20 czerwca przyjął święcenia kapłańskie. W popularnym wpisie, który krąży po Internecie, zawierającym zdjęcie z młodości Ojca Dyrektora, zawarte są też ciekawostki dotyczące jego życia. Wiele wątpliwości budzi kwestia święceń duchownego.

 – Po ojcu powinien nazywać się Kardaszewski. Ale nie nosi nazwiska po ojcu (…) Jako nieślubne dziecko, dostał nazwisko po mężu matki. Żaden kościół na zachodzie ani żadna parafia nie potwierdziła wyświęcenia tego pana na księdza, a wrócił jako ojciec… CUD? – możemy przeczytać.

Rydzyk nie jest księdzem, a jego parodią. Słynna wypowiedź polityka

Kolejna była wypowiedź posła Stefana Niesiołowskiego, który w jednym z wywiadów ostro skrytykował redemptorystę. Choć z jego ust padła słynna wypowiedź, to polityk skupił się bardziej na niechlubnej działalności duchownego, a nie na samych święceniach.

 – Nie obchodzi mnie ten pan. Nie jest żadnym księdzem, jest parodią księdza. Powinien być wyrzucony z kapłaństwa. Papież Franciszek rozwiązał episkopat Chile w całości. Nie rozumiem, czemu nie rozwiąże polskiego Episkopatu i Radia Maryja. Wielokrotnie krył pedofilię (episkopat) i w tej sprawie nic nie robi i nie zrobi i po raz kolejny zaprezentował haniebną konferencję. Papież Franciszek powinien zrobić to, co z Episkopatem Chile. Jestem katolikiem, chodzę do kościoła i wierze w Boga, ale nie wierzę w biskupa Jędraszewskiego. Gądeckiego i Rydzyka. Moja wiara jest jakaś za słaba – mówił w programie Rzecz o Polityce.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*