Ukraina: Ujawniono wizerunek Dartha Vadera, który startuje w wyborach parlamentarnych (FOTO)

Ukraińska Centralna Komisja Wyborcza po raz pierwszy w historii opublikowała na swojej stronie internetowej fotografie wszystkich kandydatów startujących w wyborach parlamentarnych. Dzięki temu poznano m.in. wizerunek Dartha Vadera, który zazwyczaj pokazuje się wyborcom jedynie w stroju jednego z głównych bohaterów filmowej sagi „Gwiezdne Wojny”.

Darth Vader, a właściwie Dart Wiktorowycz Wejder, bo tak wygląda transkrypcja personaliów kandydata na język polski, urodził się 4. października 1987 roku w Kijowie i tam obecnie mieszka. Kandyduje jednak z okręgu jednomandatowego nr 135 w obwodzie odeskim. Wejder jest dyrektorem spółki „Ciemna strona mocy” i członkiem partii „Blok Dartha Vadera”. Kandydat jest niekarany.

Ukraina Darth Vader

Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy przypadek, gdy osoba o personaliach nawiązujących do postaci z „Gwiezdnych Wojen” walczy o władzę na Ukrainie. W 2014 roku inny Dart Wejder próbował zarejestrować się jako kandydat na prezydenta, jednak Centralna Komisja Wyborcza nie dopuściła do go startu dopatrując się uchybień formalnych oraz nieprawdziwych informacji w jego zgłoszeniu. W tym samym roku aż sześciu Dartów Wejderów startowało w wyborach parlamentarnych z listy Ukraińskiej Partii Internetowej.

W 2015 roku w wyborach samorządowych Blok Dartha Vadera wystawił na swoich listach aż 44 Dartów Wejderów, a także jednego Mistrza Yodę. Gdy jeden z nich pojawił się w lokalu wyborczym, nie wydano mu karty do głosowania, ponieważ nie chciał zdjąć hełmu. Blok zyskał głosy około 7 tys. wyborców.

KRESY.PL / UNIAN / RP.PL / TVN24.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*