Potężny wybuch gazu w zachodniej Polsce. Przerażające informacje TVP

TVP poinformowało o przerażających scenach, które rozegrały się w Zielonej Górze. Lokalne służby dostały informacje o pożarze w jednym z mieszkalnych wieżowców. Siła wybuchu była ogromna, a budynek zajął się ogniem.

TVP poinformowało o scenach, których świadkami byli mieszkańcy Zielonej Góry. Wczoraj późnym wieczorem policja otrzymała informacje o potężnym wybuchu, do którego doszło na 2. piętrze wieżowca na ulicy Wyszyńskiego. Przybyła na miejsce straż pożarna, pogotowie gazowe i policja mierzyły się z wielkim ryzykiem, a całe miasto na chwilę wstrzymało oddech.

TVP informuje o pożarze. Wielka akcja służb w Zielonej Górze

Do opisywanych zdarzeń na ulicy Wyszyńskiego doszło około godziny 21:00. Straż pożarna odebrała wtedy zgłoszenie o ogniu, który grasuje w dziesięciopiętrowym bloku mieszkalnym. Wywołał go najprawdopodobniej wybuch, który był tak silny, że w okolicznych mieszkaniach wyleciały szyby.

– Wybuch gazu był prawdopodobną przyczyną pożaru w jednym z wieżowców w Zielonej Górze. W zdarzeniu, do którego doszło w środę wieczorem, nikt nie został ranny. Do akcji skierowano 14 zastępów straży pożarnej. Sytuacja została już opanowana – poinformował oficer dyżurny lubuskiej straży pożarnej.

Policja będzie wyjaśniać przyczyny pożaru

Sceny grozy, z jakimi spotkali się mieszkańcy, sprowokowały policję do podjęcia natychmiastowych kroków. Funkcjonariusze policji z miasta przekonują, że potraktują sprawę wybuchu ognia w wieżowcu priorytetowo i ustalą wszystkie okoliczności pojawienia się ryzyka. Według wstępnych ustaleń, wybuch mógł nastąpić na skutek ulatniania się gazu jednym z mieszkań, które w chwili pojawienia się płomieni było opuszczone.

Winnemu całego zamieszania miałaby być instalacja gazowa, która wybuchła z tak dużą siłą, że jedno z okien mieszkania uległo sile eksplozji i wypadło na kilka metrów od budynku. Przed policjantami i służbami stoi teraz zadanie jak najdokładniejszego wyjaśnienia sprawy.

TVP INFO

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*