Ruszył proces w sprawie głośnego gwałtu. Kilkunastu imigrantów brutalnie zgwałciło 18-latkę

w sprawie głośnego gwałtu

Ruszył właśnie jeden z największych procesów sądowych z udziałem imigrantów z Bliskiego Wschodu. 11 mężczyzn, w większości Syryjczyków, ma być ukaranych za odurzenie narkotykami oraz wielokrotne zgwałcenie 18-latki z Fryburga. W związku ze śledztwem do udziału rozprawie wezwano aż 50 świadków.

Według ustaleń oficerów policji rozpracowujących sprawę, mężczyźni w październiku zeszłego roku, w trakcie dyskoteki, dorzucili dziewczynie do drinka tabletkę ecstasy oraz inną substancję niewiadomego pochodzenia, w celu odurzenia jej. Kiedy kobieta straciła świadomość, grupa imigrantów wyprowadziła ją przed budynek i tam dokonała zbiorowego gwałtu.

Podejrzani o skrzywdzenie kobiety to Syryjczycy, Algierczyk, Irakijczyk, a także jeden obywatel Niemiec. Sprawcy brutalnego ataku to mężczyźni w wieku od 19 do 30 lat.

Przeciwko mężczyznom zebrano twardy i pokaźny materiał dowodowy. Większość z nich posiada przeszłość kryminalną, a w ich kartotekach widnieją już zapisy o udziałach w podobnych przestępstwach jak to dokonane na 18 letniej Niemce.

Biegli sądowi szacują czas trwania procesu na około 4 miesiące. Mężczyznom postawiono zarzuty celowego odurzenia kobiety, zbiorowego gwałtu, a także nieudzielenia pomocy i podżegania do przemocy wobec młodej Niemki.

MOCNEFAKTY.COM

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*