Benedykt XVI odniósł się do wielkiego proroctwa. Katolicy drżą o przyszłość

Benedykt XVI

Benedykt XVI znany jest z talentu do analizy i przewidywania pewnych zjawisk. W ostatnim czasie w mediach często wraca się do tekstu sprzed wielu dekad, w którym niesamowicie trafnie opisał przyszłość Kościoła katolickiego. Rzadko jednak mówi się, że kilka lat temu podczas ważnej wizyty papież odniósł się do wielkiego proroctwa, za jakie z pewnością można uznać objawienia fatimskie. W trzeciej ze słynnych przepowiedni pojawiła się m.in. wizja straszliwego mordu na papieżu. Według Benedykta XVI “prorocka misja” objawień z Fatimy wciąż nie została w pełni zrealizowana. Czy w związku z tym mamy czego się obawiać?

Już ponad 100 lat minęło od słynnych na całym świecie objawień fatimskich, kiedy. Według dostępnych relacji trojgu portugalskich dzieci wielokrotnie ukazała się Matka Boska, wyjawiając prawdę na temat przyszłości świata. Niespotykanym zjawiskom, które miały miejsce między majem a październikiem 1917 r. towarzyszyły tysiące obserwatorów. Masy wiernych mogły na własne oczy przekonać się o autentyczności cudów.

Wielką spuścizną sześciu objawień okazały się tajemnice fatimskie, czyli przesłania i wizje, jakie Maryja miała przekazać małym pastuszkom z Portugalii. Św. Franciszek, Hiacynta Marto i Łucja dos Santos, którzy byli pierwszoplanowymi bohaterami tamtych wydarzeń, początkowo nie wyjawili reszcie świata pozyskanej wiedzy. Kiedy jednak tajemnice fatimskie zostały ujawnione po latach, wyszło na jaw, że w wizjach dokładnie opisano dalsze losy świata. Nie wszystkie przepowiednie były jednak w pełni zrozumiałe, dlatego też nie wiemy, czy wciąż mamy oczekiwać na zaistnienie opisanych zdarzeń. Wiele też mówiło się o czwartej tajemnicy fatimskiej, która miała rzekomo być ukrywana przez Kościół pomimo upływu lat.

Do zagadnienia Fatimy odniósł się jakiś czas temu Benedykt XVI. Emerytowany papież cieszy się opinią wyjątkowo przenikliwego i przewidującego teologa. Obecnie media chętnie wracają do jego tekstu z końca lat 60., kiedy jeszcze jako ksiądz w sposób niemal proroczy opisał kryzys Kościoła katolickiego na świecie. Już jako głowa Kościoła Benedykt XVI kategorycznie stwierdził, że rola Fatimy w dziejach chrześcijaństwa wcale nie dobiegła końca.

-Łudzi się ten, kto sądzi, że prorocka misja Fatimy się zakończyła. Tutaj odżywa plan Boga, który zadaje ludzkości od zarania jej dziejów pytanie: „Gdzie jest brat twój, Abel?” – powiedział papież podczas uroczystej mszy w Fatimie w maju 2010 roku.

Słowa Benedykta XVI mogą budzić grozę, biorąc pod uwagę, że w tajemnicach fatimskich pojawia się m.in. wizja straszliwego mordu na papieżu. Czy mamy czego się obawiać? Zapraszamy do naszej galerii, w której ujawniamy niezwykłą historię przepowiedni fatimskich i wyjaśniamy mity, którymi obrosły.

PUKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*