Cała Polska w żałobie. Nie żyje legendarny komentator sportowy

Nie żyje legendarny komentator

TVP, podobnie jak niemalże cała Polska, pogrążyła się w żałobie po śmierci jednej z największych gwiazd świata piłki ręcznej w historii naszego kraju. Wspaniały i dobrze znany komentator sportowy odszedł w wieku 70 lat.

TVP miało w nim gigantyczne wsparcie, ponieważ występował w tej stacji w roli eksperta oraz komentatora meczów piłki ręcznej, którą znał od podszewki. Najpierw sam grał w Polskiej reprezentacji, a później prowadził ją do licznych sukcesów. Niestety dzisiaj opuścił nas Wojciech Nowiński, który jest prawdziwą legendą tego sportu.

Do tej tragedii doszło w środę około godziny 18:25, a wzmianki o śmierci sportowca można znaleźć między innymi na profilach innych komentatorów w mediach społecznościowych, jak i na końcu komentowania jednego z meczów, który się dzisiaj rozegrał.

Nie żyje legendarny komentator TVP

Wojciech Nowiński urodził się w 11 grudnia 1948, a studiował na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W naszej reprezentacji powierzona mu została bardzo odpowiedzialna i bez wątpienia trudna rola bramkarza i bez dwóch zdań sprawdził się na niej. Kiedy zakończył swoją karierę jako aktywny gracz, spełniał się w roli trenera, a od 1996 roku pełnił funkcję drugiego trenera polskiej reprezentacji w piłce ręcznej. To właśnie jego wychowankowie wywalczyli dla naszego kraju między innymi miejsce na mistrzostwach świata w Turcji oraz tytuł mistrzów Europy w 2002 roku.

Bez wątpienia zapisał się w historii polskiego sportu wielkimi literami, a pamięć o nim przetrwa jeszcze długie, długie lata. Jak na razie nieznane są dokładne przyczyny śmierci Wojciecha Nowińskiego, jednak dzięki słowom komentatora Macieja Iwańskiego, wiemy, że zmarły sportowiec swoje ostatnie chwile spędził w otoczeniu najbliższych.

 – Ostatnie dni spędziłeś w otoczeniu bliskich. Byłeś wspaniałym człowiekiem i nauczycielem – powiedział Iwański na koniec meczu Polska-Kosowo.

Kolejną osobą, która pożegnała Nowińskiego, był Jacek Laskowski, dziennikarz i komentator TVP Sport, który zrobił to poprzez swój profil na Instagramie. Nie da się ukryć, że śmierć tak znakomitego sportowca oraz znawcy sportu jest potwornym ciosem zarówno dla samej stacji TVP, z którą był związany, jak i dla wszystkich fanów piłki ręcznej, którym raczej jego historii nie trzeba przybliżać.

 – Żegnaj Przyjacielu.. Tak wiele Tobie zawdzięczam.. Brak mi słów.. Odpoczywaj w pokoju.. – napisał Jacek Laskowski.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*