Kolejny SKANDAL po meczu Polska Izrael ! To już gruba przesada

Polska Izrael

Wczoraj na stadionie narodowym w Warszawie odbył się mecz (organizowany przez PZPN) Polska — Izrael. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem podopiecznych Jerzego Brzęczka aż 4-0 nad rywalami. Niestety z powodu spotkania obu drużyn nie obyło się bez zbędnych i mocno naciąganych skandali. Jednym z jego autorów byli dziennikarze Tygodnika Polityka, którzy rzucają oskarżenia o antysemityzm. Gazeta dołącza to narracji TVN?

Czy doszło do aktu „Antysemityzmu”?

Tygodnik Polityka skomentował wczorajszą relację meczu Polska — Izrael, która została zamieszczona na profilu PZPN. Prowadzący redakcyjnego twittera zwrócili uwagę na komentarz, jaki padł po zdobyciu bramki na 4-0. Ich zdaniem opublikowane słowa to antysemityzm. Do całej „afery” odniosły się już władzę PZPN.

W opinii rzecznika prasowego zarzuty są wręcz absurdalne. Jakub Kwiatkowski stwierdził wprost, że idąc tym tokiem myślenia pisanie o „spalonym” w meczu z Izraelem też powinno być zakwalifikowane pod antysemityzm. Należy podkreślić, że to nie pierwszy tego typu absurdalny zarzut ze strony środowisk lewicowych mediów. Wcześniej z podobnymi zarzutami mogliśmy się spotkać niejednokrotnie za pośrednictwem stacji TVN.

Burza na profilu PZPN. Polska Izrael

Polska Izrael

Należy wspomnieć, że redakcja Polityki dodatkowo wspomniała o sytuacji, która miała miejsce w komentarzach pod prowadzoną relacją meczu. Znajdowały się tam bardzo mocna określenia częściowo nawiązujące do wydarzeń, która miały miejsce w końcówce pierwszej połowy XX wieku. Nie ulega jednak wątpliwości, iż pierwszy zarzut stawiany PZPN przez Tygodnik Polityka można określić mianem absurdalnego.

Polska Izrael. Moda na antysemityzm. TVN na czele

Niestety lewicowe media doszukują się często aż przesadnie antysemityzmu wśród Polaków. Często z tego typu przypadkami spotykaliśmy się w TVN. Do dziś wielu z nas może mieć w pamięci wypowiedź

Barbary Engelking-Boni, która na wizji umniejszyła śmierć Polaków w stosunku do śmierci żydów w czasie II wojny światowej.

WLOCIE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*