DRAMAT w Nowym Targu. Próbował ukraść auto, w którym spało dziecko!

ukraść auto w którym spało dziecko

Dramatyczne sceny rozegrały się w Nowym Targu (woj. małopolskie). Podróżujące autem małżeństwo na chwilę zatrzymało się przy kwiaciarni. Para na chwilę wysiadła z samochodu. Kiedy stali z tyłu pojazdu, ktoś usiadł za kierownicą auta i próbował je ukraść. W środku znajdowała się 3-letnia córeczka pary.

Chwile grozy w Nowym Targu. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w ubiegły czwartek, 23 maja. Małżeństwo wraz z 3-letnią córeczką podróżowało audi Q7. Para zatrzymała się na chwilę przy kwiaciarni. Mężczyzna wyłączył silnik i para wysiadła z auta. W samochodzie została dziewczynka, która spała. Małżeństwo stało z tyłu pojazdu, kiedy rozegrał się dramat.

Nagle w samochodzie włączyły się światła cofania. Za kierownicą auta siedział nieznajomy mężczyzna, który próbował odjechać. Kobieta natychmiast wsiadła na miejsce pasażera i zmieniła bieg na tryb parkowania. W tym czasie mężczyzna próbował wyciągnąć złodzieja z samochodu – podała nowotarska policja.

Napastnik był bardzo agresywny. Kopnął w stacyjkę i złamał kluczyk. W końcu właścicielowi audi udało się wyciągnąć złodzieja z auta, lecz ten się wyrwał. Po chwili wrócił i znów szarpał się z ojcem 3-latki. Kiedy usłyszał, że ktoś wzywa policję, uciekł. Wezwani na miejsce funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania uciekiniera. Po chwili udało się złapać 32-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna był trzeźwy, ale przyznał, że wcześniej palił marihuanę. Zatrzymanemu została pobrana krew do badania.

Nowotarżanin usłyszał zarzut usiłowania kradzieży wartego 130 tys. zł samochodu. 32-latek odpowie także za uszkodzenie kluczyka o wartości 4,8 tys. zł. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. Jeśli okaże się, że w momencie zdarzenia rzeczywiście był pod wpływem narkotyków, odpowie również za usiłowanie kierowania samochodem pod wpływem środków odurzających. Grozi za to do 2 lat za kratkami.

Nowotarscy funkcjonariusze zaapelowali o to, by całe zdarzenie potraktować jako przestrogę. „Apelujemy o zabieranie kluczyków z pojazdu nawet przy krótkotrwałym jego opuszczaniu i o nadzór nad dziećmi” – podkreślili.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*