FATALNE wieści dla Szydło. Nie na to liczyła

FATALNE wieści dla Szydło

Po tym, jak Beata Szydło rozbiła bank, zgarniając w wyborach aż 525 811 głosów, pojawiły się opinie, że może zostać kandydatem PiS w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Jednak, jak wynika z sondażu wynika z sondażu SW Research dla serwisu rp.pl, Polakom nie spodobał się ten pomysł.

Czy Beata Szydło byłaby lepszym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Polski niż Andrzej Duda? Serwis rp.pl w najnowszym sondażu zdecydował się zapytać o tę sprawę Polaków.

Najwięcej badanych – 30,5 proc. – uważa, że to obecny prezydent Andrzej Duda powinien uzyskać poparcie PiS-u w ubieganiu się o drugą kadencję. Ponad czterokrotnie mniej – 7,3 proc. – widziałoby byłą premier Beatę Szydło w roli głowy państwa.

Prof Antoni Dudek jest pewny, że w PiS-ie będą rozważać, czy Szydło „nie powinna zrobić jeszcze więcej dla swojego obozu politycznego i nie wystartować w wyborach prezydenckich”. – Andrzej Duda jednak nie do końca zawsze spełniał wszystkie życzenia prezesa, a nie znam przypadku, żeby Beata Szydło kiedykolwiek się prezesowi sprzeciwiła – mówił w TOK FM.

– Myślę więc, że to [prezydentura Szydło – red.] na pewno będzie teraz rozważane i podawane różnym sondażom. Dziś na miejscu Andrzeja Dudy nie byłbym taki pewien, że PiS jest na niego skazany – stwierdził prof. Dudek.

Dudę częściej popierają mężczyźni, osoby w wieku 25-34 lat, posiadające wykształcenie zasadnicze zawodowe, a także mieszkańcy wsi i mniejszych miejscowości.

31,5 proc. wskazało odpowiedź „nie wiem/trudno powiedzieć”, podczas gdy 30,7 proc. zagłosowałoby na innego kandydata.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*