BUNT! Ukraińcy w Polsce nagrali swój stosunek do pracy (WIDEO)

Ukraińcy w Polsce BUNT

Ukraińcy w Polsce. Ukraińcy to najbardziej liczna narodowość zarobkowa w Polsce. Według różnych danych szacuje się, że w Polsce może przebywać nawet 3 miliony Ukraińców. Zajmują się oni głównie najprostszymi pracami. Możemy ich spotkać w takich miejscach jak, chociażby magazyny, plantacje oraz budowy. Polscy pracodawcy bardzo chętnie zatrudniają Ukraińców z powodu niskich wymagań finansowych. Praca w Polsce, praca dla Ukraińców, imigranci w Polsce, napływ Ukraińców do Polski. Wrzucili film i rozpętała się burza

Ukraińcy w Polsce nie są zadowoleni z pracy?

Niestety nie wszyscy są zadowoleni z możliwości pracy w naszym kraju. Ukraińcy stawiają coraz wyższe wymagania, które w coraz mniejszym stopniu podobają się Polakom. Ukraińcy bowiem chcieliby zarabiać więcej od naszych rodaków. Coraz częściej to podkreślają.

Praca w Polsce i relacja. To o nas myślą imigranci w Polsce?

Swoje niezadowolenie okazują w przeróżny sposób. Jednego z oburzonych Ukraińców znaleźliśmy w internecie, gdzie nagrywa filmy o warunkach pracy w Polsce. W opinii młodego Ukraińca praca w naszym kraju nie należy do najłatwiejszych. Na dodatek warunki życia pracujących Ukraińców mają być poniżej jakichkolwiek oczekiwań.

– Tak wygląda walka o lodówki w polskich obozach pracy. Oto 30 złotych za dzień ciężkiej pracy „u pana Poliaka”. Żywimy się w sklepach Biedronka, a czasem pieczemy chleb na ognisku — mówi youtuber Kowal — młody Ukrainiec pracujący w naszym kraju.

Ukraińcy zarabiają za mało?

Kowal podkreśla, że większe pieniądze zarabia z nagrywania filmów, niż z pracy wykonywanej u polskiego plantatora. Opinię na temat warunków pracy w Polsce potwierdzają w komentarzach pod filmem jego rodacy. Czyżby miał to być zalążek przyszłego buntu Ukraińców w Polsce?

– Obiecują 100 złotych dniówki, ale żeby zebrać tyle borówek, trzeba mieć sprawne palce. Dostajemy elektroniczne karty do rozliczania się z zebranych koszyków. Jak na koniec dnia nie przybijecie karty przy wyjściu z pola, to zamiast pieniędzy dostaniecie 150 zł kary. To za porzucenie stanowiska pracy. – opowiada Ukrainiec.

Ukraińcy w Polsce: Ile ich jest?

W Polsce według różnych danych znajduje się nawet do 3 milionów obywateli Ukrainy. Głównym powodem ich obecności jest przede wszystkim praca. Ukraińcy w Polsce widzą dla siebie nadzieję na lepsze jutro. Spora część z nich nie widzi perspektyw na skuteczny rozwój we własnym kraju.

WLOCIE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

2 Komentarze

  1. Spotyka się dwóch Ukraińców i jeden mówi do drugiego:
    – Stary, tam w Polsce to jest prawdziwe życie, nie to co u nas. Wstajesz rano i podają ci pyszne śniadanko do łóżka, potem sex do południa. Po południu wykwintny obiad, szampanskoje, desery i sex do kolacji. Kolacja – palce lizać, a po kolacji do późnej nocy sex ile tylko pragniesz.
    – No, no brzmi nieźle. A skąd ty to wszystko wiesz, byłeś w Polsce?
    – Ja nie, ale moja siostra była.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*