Absolutny REKORD! Właśnie podano ostateczną frekwencję na wyborach do PE. Polacy przeszli samych siebie

wybory do PE

Wybory do Parlamentu Europejskiego to bardzo ważna chwila dla Polski. Obywatele naszego kraju potraktowali ją priorytetowo, co potwierdza niezwykle wysoka frekwencja, jaką udało się dzisiaj uzyskać. Tak dużej liczby głosujących nie spodziewali się nawet eksperci. Polacy przeszli samych siebie, padł absolutny rekord!

Wybory do Parlamentu Europejskiego zakończone zostały z niesłychanie wysoką frekwencją. Obywatele Polski spisali się na medal. Pokazali, że chcą mieć wpływ na to, jak będzie prezentowała się Polska na tle innych krajów należących do UE. Zależy to oczywiście od tego, kto zasiądzie w Europarlamencie. Polacy tłumnie uczestniczyli w wyborach, podczas których wskazali swoich kandydatów.

Nikt nie spodziewał się tak wysokiej frekwencji podczas wyborów. Te z pewnością zapiszą się w historii ze względu na ilość głosujących, którzy postanowili udać się do urn. Najwyraźniej Polacy zrozumieli, że ich głosy są istotne dla kraju, którego szczególnie kwestie gospodarcze zależą od dobrych stosunków z innymi państwami tworzącymi UE.

PKW podało właśnie oficjalne statystyki, w które dosłownie aż ciężko uwierzyć. 43% Polaków z niemalże 30 milionów pełnoletnich, którzy są uprawnieni do głosowania, przyszło dzisiaj do lokali wyborczych, aby oddać swój głos. To historyczny rekord, biorąc pod uwagę fakt, jak mało osób głosowało w wyborach europarlamentarnych w poprzednich latach.

Ten moment zapisze się w historii

To chwila, którą warto zapamiętać, bowiem jest dla naszego kraju przełomowa. Jest to najwyższa frekwencja w wyborach do UE, w porównaniu do poprzednich lat. W 2004 roku frekwencja wynosiła zaledwie 20,87%. Wynik ten nieznacznie poprawił się pięć lat później, bo w 2009 roku było to już 24,53%. Była to jednak tylko chwilowa poprawa, bowiem w 2014 roku frekwencja spadła o prawie 1% i wynosiła 23,83%.

Eksperci oceniają wyniki za naprawdę dobre i przez ich pryzmat optymistycznie patrzą w przyszłość. Tak wysoka frekwencja pozwala sądzić, że Polacy coraz bardziej odpowiedzialnie traktują swoje obywatelskie obowiązki i świadomie uczestniczą w budowaniu pozycji naszego kraju na tle UE.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*