Polak został skazany na dożywocie w Emiratach Arabskich

Mało kto wierzył, że ta historia zakończy się happy endem. A jednak się udało! Artur Ligęska, którego 28 stycznia sąd w Zjednoczonych Emiratach Arabskich skazał na karę dożywotniego więzienia, w ubiegłym tygodniu wyszedł na wolność. W jego uwolnienie zaangażowanych było wiele osób, m.in. Nigeryjczyk, który przebywał z nim w celi, a także Ambasada RP.

Artur Ligęska, menadżer klubów fitness z Podkarpacia w kwietniu 2018 roku został zatrzymany na lotnisku w Dubaju. Oskarżono go o posiadanie i zażywanie narkotyków. Śledczy mieli dokładnie na myśli metaamfetaminę. Polak trafił do aresztu, a 3 stycznia stanął przed sądem w Abu Dhabi, gdzie przedstawiono mu zarzuty.

28 stycznia odbyła się ostateczna rozprawa. Mimo iż oskarżyciele nie mieli żadnych dowodów, nie przesłuchano ani jednego świadka, a także po zatrzymaniu nie przeprowadzono testu na obecność narkotyków w organizmie –  Artur Ligęska został skazany na dożywocie.

Według szokującej relacji mężczyzny, która wówczas trafiła do sieci, cała rozprawa trwała przysłowiowe pięć sekund. – Usłyszałem tylko: „Artur dożywocie” – powiedział.

Do końca jednak wierzył w swoją niewinność, a w pomoc Polakowi zaangażowało się wielu ludzi. Od początku wspierał go Nigeryjczyk, który przebywał z nim w tym samym areszcie. Po wyjściu z więzienia natychmiast skontaktował się z rodziną Artura. Pomogła też polska ambasada. Ostatecznie Szejk Mohammed bin Zayed, władca Abu Dhabi odsunął ciążące na Polaku zarzuty i pozwolił na jego powrót do kraju.

Dobra wiadomość pojawiła się w mediach społecznościowych na profilu organizacji Detained in Dubai, która pomaga osobom niesłusznie oskarżonym przez rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Wonderful news that #FreeArtur has just arrived safely back in Poland after Abu Dhabi ruler intervenes in case of…

Geplaatst door Detained in Dubai op Maandag 20 mei 2019

– Cudowna wiadomość! Artur właśnie wrócił bezpiecznie do Polski, po tym jak władca Abu Dhabi zainterweniował w sprawie bezprawnego skazania – czytamy na profilu.

RADIO ZET

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*