Pawłowicz mogła dostać ZAWAŁU po słowach Dudy. Zadał jej straszny BÓL

Pawłowicz

Są z tego samego obozu politycznego, a jednak tak bardzo się różnią. Jednak to, co dziś powiedział Andrzej Duda, dla Krystyny Pawłowicz było zapewne przekroczeniem wszelkiej granicy. Gdy słuchała przemówienia prezydenta, mogła być bliska zawału serca. A wszystko przez… Unię Europejską. Pawłowicz znana jest ze swojego – delikatnie mówiąc – chłodnego stosunku do wspólnoty. Duda właśnie udowodnił, że przeciwnie.

Niespodziewanie podczas wystąpienia z okazji Święta Konstytucji na Placu Zamkowym Andrzej Duda okazał się niezwykle prounijnym politykiem. – Potrzebny jest silniejszy Parlament Europejski i silniejsza Rada Europejska – przekonywał i zdradził, że sam jest za wprowadzeniem do naszej ustawy zasadniczej zapisu o członkostwie Polski w Unii Europejskiej. Obok tych słów obojętnie przejść nie mogła Krystyna Pawłowicz. „ŻADNEGO wpisywania z NAZWY żadnych konkr.organizacji międzynarod czy sojuszy do konstytucji RP !! Sojusze i układy się zmieniają,a RP zostanie w pułapce,z kt.wyjście może być niemożliwe ..Wpisać ew.TYLKO OGÓLNE reguły OCHRONY SUWERENNOŚCI RP w RÓŻNYCH sojuszach i organizacjach” – stanowczo napisała na Twitterze (pis. org. – red.) , siłą rzeczy stając w kontrze do prezydenta.

Przypomnijmy, że 6 lat temu w rozmowie z Super Expressem Krystyna Pawłowicz powiedziała słynne słowa na temat flagi Unii Europejskiej. – Ustawa o godle, barwach narodowych i hymnie RP przewiduje, że godne eksponowanie i cześć należy się polskiej fladze. Ciągłe eksponowanie jej łącznie z jakąś unijną szmatą obraża nasze symbole – stwierdziła wówczas posłanka PiS.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*