Tak wygląda grób Babki z „Kiepskich” lata po śmierci artystki. Wzruszające

grób Babki z "Kiepskich"

Świat według Kiepskich sprawił, że Krystyna Feldman była rozpoznawalna w całej Polsce. Kiedy umarła, fani oraz bliscy gwiazdy byli roztrzęsieni. Wygląd jej grobu pokazuje, ile tak naprawdę dla nich znaczyła.

Świat według Kiepskich zdobył serca widzów specyficznym poczuciem humoru i wyrazistymi postaciami. Jedną z nich była babka, Rozalia Kiepska, którą doskonale wykreowała Krystyna Feldman. Kobieta świetnie poradziła sobie z rolą zrzędliwej emerytki, dodając tej postaci niesamowitego uroku. Śmierć aktorki była prawdziwym ciosem dla fanów serialu. Dziś grób gwiazdy zaskakuje.

Krystyna Feldman dla większości ludzi na zawsze będzie związana z rolą babki i tylko Świat według Kiepskich będzie im się kojarzył z charakterystyczną aktorką. Tak jednak nie jest: widzowie innych stacji mogli poznać gwiazdę w wielu innych rolach, często drugoplanowych lub epizodycznych. Każda z nich była odegrana inaczej, ale łączył je talent aktorki.

Zazwyczaj dostawała rolę miłych starszych pań, tak jak w „Na dobre i na złe”, w którym dała się poznać jako pacjentka, czy „Plebanii”, gdzie doskonale zagrała rolę pani Gieni. Każda z jej bohaterek miała w sobie coś innego, co pozwalało od razu polubić jej postacie, a mimo to nie przyćmiewała odtwórców głównych ról.

Gdy kobieta zmarła w 2007 roku tysiące fanów Krystyny Feldman i serialu Świat według Kiepskich byli wstrząśnięci. Popularna „babka Kiepska” spoczęła na cmentarzu komunalnym nr 1 Miłostowo w Poznaniu, gdyż z miastem tym była długo związana. Po ponad 10 latach od śmierci aktorki wygląd jej grobu zaskakuje.

Grób Krystyny Feldman po latach. Mało kto mógł się spodziewać takiego wyglądu

Wiele lat minęło od czasu odejścia aktorki. Zazwyczaj w takich przypadkach groby zostają powoli zaniedbywane, bowiem żałoba mija i coraz mniej ludzi decyduje się przyjść na miejsce spoczynku bliskiej osoby czy idola. Widok dawno nieodwiedzanych mogił nikogo nie dziwi. Inaczej jest jednak z miejscem pochówku Krystyny Feldman, które wzrusza.

Grób Krystyny Feldman jest jednak nadal zadbany, choć skromny. Okolica jest utrzymana w czystości, nie widać żadnych śladów zaniedbania. Widać także mnóstwo nowych zniczy w dowolnych kolorach czy wzorach oraz świeże kwiaty. Tak przystrojone miejsce pochówku świadczy o wielkiej, nieprzemijającej sympatii nie tylko rodziny, ale także fanów, którzy pamiętają swoją ulubienicę z serialu Świat według Kiepskich czy innego hitu telewizyjnego.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*