Poranna wiadomość wstrząsnęła całym stanem. Samolot Beechcraft BE58 rozbił się, nikt nie przeżył

Samolot Beechcraft BE58

TVP podało fatalną informację. W katastrofie lotniczej małej awionetki zginęli wszyscy pasażerowie. Wszczęto śledztwo w tej sprawie, które ma wyjaśnić przyczynę wypadku.

TVP Info, powołując się na amerykańską telewizję CBS NEWS, przekazało bardzo smutną informację. W wyniku katastrofy lotniczej zginęli wszyscy pasażerowie awionetki.

TVP: Katastrofa małego samolotu. Zginęli wszyscy pasażerowie

Czytamy, że do zdarzenia doszło przy podejściu do lądowania. Pilot awionetki, maszyny typu Beechcraft BE58, próbował osiąść samolotem na pasie lotniska w Kerville, w West Houston, na północny wschód od San Antonio.

Manewr nie powiódł się. Maszyna rozbiła się, a wszyscy pasażerowie zginęli na miejscu. Przybyłe ne miejsce służby odnalazły wrak w odległości około 10 km od pasa startowego.

Departament Bezpieczeństwa Publicznego w Teksasie potwierdził, że w katastrofie zginęło sześć osób. Wśród nich był pilot i piątka pasażerów.

Z kolei telewizja CBS poinformowała, że maszyna była zarejestrowana na Jeffreya Weissa, pilota z ponad 40-letnim doświadczeniem. Nie wiadomo póki co, czy znajdował się na pokładzie w chwili katastrofy.

– Śledczy Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) udadzą się na miejsce wypadku – napisała w oświadczeniu rzeczniczka FAA Lynn Lunsford.

Śledztwem w sprawie katastrofy pokieruje Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB).

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*