SKANDAL! Kolejny gang w wojsku! Policja zatrzymała 12 osób

gang w wojsku

Policja zatrzymała 12 osób, które posiadały narkotyki lub handlowały nimi. Sześć z nich to żołnierze z pułku saperów i batalionu piechoty.

Pierwszy sygnał otrzymaliśmy od czytelnika Kontaktu 24. Według jego informacji, we wtorek rano, w Kazuniu, zatrzymano pięciu żołnierzy. Sprawa miała być związana z narkotykami.

Informacje potwierdziła major Agnieszka Królak, oficer prasowa 2. Mazowieckiego Pułku Saperów. – Mogę potwierdzić, że doszło do takiego zdarzenia, od rana w sprawie czynności prowadzi Mazowiecki Oddział Żandarmerii Wojskowej – przekazała we wtorek zastrzegając, że więcej informacji podać nie może.

„Zarzuty posiadania środków odurzających”

Więcej szczegółów podał rzecznik Prokuratury Okręgowej Łukasz Łapczyński. Jednak zastrzegł, że sprawa nie dotyczy jedynie żołnierzy z Kazunia. – 16 kwietnia zatrzymano 12 osób – sześciu żołnierzy i sześć osób cywilnych – poinformował prokurator.

Jak sprecyzował, pięciu zatrzymanych żołnierzy pochodziło z 2. Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu, a jeden z 52. Batalionu Lekkiej Piechoty w Komorowie.

– Podejrzanym przedstawiono zarzuty posiadania środków odurzających. Z kolei jednej osobie, cywilnej, postawiono zarzut udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowych środków odurzających – powiedział rzecznik.

Areszt, poręczenia, zakaz kontaktowania

Wobec podejrzanego, który miał rozprowadzać narkotyki, prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie. W czwartek sąd przychylił się do tegoż.

Ponadto, wobec czterech osób zastosowano „nieizolacyjnie środki zapobiegawcze”: poręczenia majątkowe, policyjny dozór oraz zakazy kontaktowania się z innymi podejrzanymi.

TVN24.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*