SZOKUJĄCA wersja wydarzeń w Paryżu. Pożar nie był przypadkiem?!

wersja wydarzeń w Paryżu

Katedra Notre Dame była czymś więcej niż tylko zwykłym kościołem, zabytkiem czy atrakcją turystyczną. Katedra Notre Dame była symbolem Francji. Niestety, ten symbol wczoraj został poważnie zniszczony przez pożar.

W związku z tym dostaliśmy do informacji, których jasno wynika, iż niecały miesiąc wcześniej pożar pojawił się w kościele Saint-Sulpice. Na terenie Francji płoną również inne kościoły, a w ub.r. odnotowano tam aż 875 aktów wandalizmu wobec miejsc chrześcijańskiego kultu.

Zgodnie z oficjalnymi statystykami francuskiej policji w zeszłym roku aktami wandalizmu dotkniętych zostało aż 875 francuskich kościołów (uszkodzenia mienia, wulgarne napisy, podpalenia). Kolejne 129 kościołów zgłosiło włamania z kradzieżą mienia. Zdewastowano również 59 cmentarzy. I w wczorajszym przypadku służby nie wykluczają możliwości położenia ognia. Jednym z argumentów przemawiającym za tym jest fakt, iż pożar przemieszczał się w niesamowicie szybkim tempie.

W całej sprawie głos zabrały największe osobowości świata polityki i kultury.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że Polska zaangażuje się w odbudowę katedry Notre Dame. – Będą różne możliwości włączenia się w pomoc – powiedziała wicepremier Beata Szydło.

„Notre Dame jest jednym z największym światowych skarbów. Myślami jesteśmy z Francuzami” – napisał na Twitterze były prezydent USA Barack Obama.

Moje myśli są z Francuzami i służbami ratunkowymi, które walczą ze straszliwym pożarem katedry Notre Dame” – napisała na Twitterze premier Wielkiej Brytanii Theresa May.

HNEWS.PL

Więcej postów