ZASZALELI z nagrodami! Ministrowie rozdali…

Ministrowie rozdali

Rząd Mateusza Morawieckiego (51 l.) lubi podkreślać, że Polacy powinni korzystać z owoców wzrostu gospodarczego i zarabiać coraz więcej. Ale są równi i równiejsi. Podczas gdy kolejne grupy zawodowe muszą walczyć o podwyżki protestami, dla urzędników w rządzie pieniądze zawsze się znajdą! Nie dość, że mają wysokie pensje, to jeszcze dostają nagrody! W 2018 r. to co najmniej 44 mln zł!

Rekordzistą w wypłatach dodatkowych pieniędzy jest MSZ. Tu nagrody – w sumie 23 mln zł! – dostało 3142 urzędników, czyli 85 proc. wszystkich pracujących. Średnia nagroda wyniosła więc ponad 7,3 tys. zł! To więcej niż roczne świadczenie na dziecko z tytułu 500+! „Nagrody przyznane były za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej, w szczególności za wybitne rezultaty w wykonywaniu powierzonych zadań, ukończenie trudnych projektów, rzetelne i terminowe wykonywanie zadań w trudnych warunkach lub pod presją czasu, zaangażowanie i kreatywną postawę zawodową” – uzasadnia wiceminister Piotr Wawrzyk (52 l.). Te „wybitne rezultaty” muszą być mocno tajne, bo z działania MSZ nie jest zadowolone nawet PiS.

Resort dyplomacji to jedyne ministerstwo, które – wbrew obietnicom premiera Mateusza Morawieckiego (51 l.) – wypłaciło nagrodę członkowi kierownictwa. Otóż jeden z wiceministrów dostał 750 zł za… „udział w komisji powołanej w związku z organizowanym przez ministerstwo konkursem na najlepszą pracę magisterską”.

Pieniędzmi z państwowej kasy sypnął też minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski (58 l.). Urzędnikom jego resortu wypłacono nagrody dokładnie w kwocie 6 273 827 zł. To wystarczyłoby to głośnie ostatnio pięćsetzłotowe dopłaty dla aż 12,5 tys. krów.

O swoich pracowników zadbała również minister edukacji Anna Zalewska (54 l.). W jej resorcie nagrody dla urzędników wyniosły prawie 1,5 mln zł. Ciekawe, za co? Bo chyba nie za kompletnie położoną reformę oświaty!

Nagrody wypłacone w 2018 r.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych – 23 mln zł

Ministerstwo Rolnictwa – 6,27 mln zł

Ministerstwo Cyfryzacji – 3,81 mln zł

Ministerstwo Środowiska – 3,58 mln zł

Ministerstwo Nauki – 2,59 mln zł

Ministerstwo Energii – 2,11 mln zł

Ministerstwo Edukacji – 1,47 mln zł

Ministerstwo Infrastruktury – 1,31 zł

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*