Urzędniczka z Katowic pojechała na „obowiązkowe spotkanie” na Jamajkę

W 2018 roku pracownicy Katowice Miasto Ogrodów podróżowali skromniej po świecie niż w 2017 roku. Po naszym materiale, na temat wyjazdów zagranicznych ubiegły rok był zdaje się znacznie bardziej łaskawy dla budżetu instytucji, w której obecnie trochę się zmieniło – z pracy odeszła bohaterka naszego materiału o podróżach służbowych – ówczesna wicedyrektor Tamara Kamińska. Jak się okazało w 2018 roku też podróżowała. W lutym zeszłego roku odwiedziła Jamajkę, to było „obowiązkowe spotkanie”, za które zapłacono prawie 10 tys. zł.

Z końcem września 2018 roku wicedyrektor Katowice Miasto Ogrodów Tamara Kamińska, przestała pracować w instytucji. Odeszła sama, wcześniej natomiast publikowaliśmy informacje na temat jej podróży zagranicznych, które odbyły się rok wcześniej.

W 2017 roku pracownicy KMO odwiedzili takie kraje jak Maroko, Kanada, USA, Australia czy Republika Zielonego Przylądka. Najdrożej i najdalej wyjeżdżała Tamara Kamińska, zastępca dyrektora instytucji, często w towarzystwie innego pracownika Jana Oslislo.

Wicedyrektor instytucji w podróży spędziła 44 dni. Z wyjazdów Kamińskiej najdroższy był ten czterodniowy na „Subnetwork Meeting” w Adelajdzie w Australii, gdzie przebywała od 5-9 marca. Kosztował ponad 13,5 tys. zł. Następnie wicedyrektor musiała się szybko zorganizować, bo z Australii leciała od razu do Stanów Zjednoczonych. Od 10-18 marca przebywała w Austin w USA. Brała tam udział w SXSW Festival, przeszło tygodniowy wyjazd kosztował ponad 11,5 tys. zł. Więcej na temat wyjazdów w 2017 roku znajdziecie tutaj.

Obowiązkowa Jamajka

W 2018 roku pracownicy KMO również jeździli po świecie, ale znacznie skromniej. Najdroższy był wyjazd wicedyrektor Tamary Kamińskiej na Jamajkę od (14-21.02.2018). Kosztował nieco ponad 9,7 tys. zł.  Było to „obowiązkowe spotkanie podsieci Miast Muzyki”, a rezultatem wyprawy na Jamajkę była: „decyzja o wymianie artystycznej między miastami muzyki w latach 2020-2022”.

W maju Kamińska pojechała także do Szwecji, na „walne zgromadzenie sieci ICORN, wzięła udział w obowiązkowym zebraniu nowych miast członkowskich mających przystąpić do sieci. Wyjazd od 2-5.05.2018 kosztował ponad 3,5 tys. zł. Natomiast wizyta od 15-18.05.2018 w Rotterdam w Holandii kosztowała ponad 6,1 tys. zł. Oprócz Tamary Kamińskiej udała się tam inna pracowniczka KMO Martyna Markowska (za którą zapłacono również ponad 6,1 tys. zł) oraz Łukasz Kałębasiak (od 17-20.05.2018 r.), którego wyjazd kosztował nieco ponad 5,8 tys. zł. Wysłannicy instytucji wzięli udział w targach i festiwalu Classical NEXT. Omawiano tam plany i strategie organizacji dużych wydarzeń muzycznych deklarowanych w aplikacji do sieci Miast Kreatywnych UNESCO. Przypomnijmy Katowice są Kreatywnym Miastem Muzyki UNESCO.

Temat zagranicznych wyjazdów Katowice Miasto Ogrodów pojawi się na najbliższej Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Katowice, która odbędzie się 2 kwietnia.

INFOKATOWICE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*