Macierewicz uderza w Rabieja. Wypomina mu powiązania z Mafią

Antoni Macierewicz bardzo mocno atakuje wiceprezydenta, Pawła Rabieja. Głośno wypomina mu jego powiązania z Mafią, a wszystko przez ostatnie wypowiedzi o związkach partnerskich.

Antoni Macierewicz znowu o sobie przypomina i wywołuje kolejne kontrowersje. Choć w ostatnim czasie pojawiły się liczne głosy, że polityk jest na celowniku PiS, a niektóre środowiska sugerowały nawet jego odejście z polityki, on kolejny raz wywołuje prawdziwą burzę wokół swojej osoby.

Ostatnia wypowiedź wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja na temat związków partnerskich oraz adopcji dzieci wywołała ogromne kontrowersje. Od jego słów odcięła się zarówno partia, jak i sam prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski. Rozpisywały się o tym również wszystkie polskie media, a teraz głos zabrać postanowił również Antoni Macierewicz. Jego wypowiedź jest jednak wstrząsająca i wbija w ziemię, polityk bowiem postanowił publicznie wypomnieć Rabiejowi jego przeszłość oraz powiązania z mafią i środowiskami mafijnymi.

– Nie jestem zwolennikiem zmieniania społeczeństwa na siłę, więc jestem za etapowaniem: najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci – to właśnie te słowa Rabieja w „Dzienniku Gazecie Prawnej” wywołały prawdziwą burzę.

Politycy PiS natychmiast wykorzystali tę wypowiedź do zaatakowania opozycji, a Rafał Trzaskowski głośno zadeklarował, iż słowa Rabieja są jedynie jego własną opinią i nie mają nic wspólnego z konkretnymi planami partii czy stołecznego ratusza. Ku zdziwieniu wszystkich głos zabrał nawet sam prezes PiS Jarosław Kaczyński, który wypowiedział cytowane przez wszystkie media słowa „wara od naszych dzieci”.

Teraz w „Telewizji Republika” sprawę tą skomentować postanowił również Antoni Macierewicz.

– Pan Rabiej nie popełnia przypadkowych ruchów, to jasne. Pamiętamy powiązania ze środowiskami mafijnymi. Jego historia jest dobrze znana. Nie wiem do końca, o co chodzi. To nie jest człowiek, który podejmuje działania przypadkowo. Ma swój cel – mówił na antenie.

Wypominanie rzekomych powiązań mafijnych Rabieja wywołało ogromne kontrowersje. Wszyscy czekają na odpowiedź stołecznego ratusza oraz samego wiceprezydenta Warszawy, który jeszcze nie skomentował słów Macierewicza. Przypuszcza się jednak, że już wkrótce Antoni Macierewicz może mieć poważne kłopoty za te oskarżenia wypowiadane w mediach.

WIRTUALNA POLSKA

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*