Najgorsze wieści dla Jarosława Kaczyńskiego. PiS dużo stracił

Najgorsze wieści dla Jarosława Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński nie może być spokojny w związku z przyszłością Prawa i Sprawiedliwości. Partia poniosła duże straty w ostatnich tygodniach, co oznacza, że w najbliższym czasie mogą ją czekać poważne problemy. Prezes partii poznał najgorsze wieści.

Jarosław Kaczyński do tej pory świetnie radził sobie z prowadzeniem Prawa i Sprawiedliwości do kolejnych sukcesów. Były premier po latach zdołał odzyskać władzę, jednak wszystko wskazuje na to, że już przed kolejnymi wyborami przyjdzie mu walczyć o nią ponownie. Tak przynajmniej dowiadujemy się z wieści, które brzmią dość zaskakująco. Niektórzy twierdzą, że może dojść do przełomu na polskiej scenie politycznej.

Wszystko z powodu sondażu przeprowadzonego dla jednej z największych gazet w naszym kraju. Przynosi on nieoczekiwanie bardzo niepokojące informacje dla prezesa partii rządzącej. Mało kto spodziewał się, że do tak ważnych zmian w krajowej polityce może dojść już teraz, w momencie, gdy przewaga PiS-u nad opozycją wydawała się być miażdżąca.

Jarosław Kaczyński musi zmienić strategię

Najnowszy sondaż przeprowadzony przez Kantar Millward Brown dla Gazety Wyborczej pokazać miał obecne preferencje Polaków, badając ich sympatie polityczne na kilka miesięcy przez wyborami do Parlamentu Europejskiego. Będą one bardzo ważne dla ugrupowań walczących o władzę, bowiem pokażą, jak zmieniają się sympatie rodaków przed nadchodzącymi wyborami do Sejmu.

Nieoczekiwanie w ankiecie przeprowadzonej na mieszkańcach Polski pierwsze miejsce zajęła Koalicja Europejska, której udało się zdobyć 35% poparcia. Tuż za plecami opozycji znalazło się Prawo i Sprawiedliwość, które zdobyło 33%. Taki wynik sprawia, że Jarosław Kaczyński może mieć poważny problem – po raz pierwszy od kilku lat jego partia straciła przewagę, która jeszcze niedawno wynosiła zresztą kilkanaście punktów procentowych.

Jarosław Kaczyński ma poważny problem

Co ważne, do europarlamentu dostałaby się również Wiosna, partia założona kilka tygodni temu przez Roberta Biedronia, która utrzymuje swoje poparcie wśród ankietowanych na poziomie 11%, a także Kukiz’15 z wynikiem 7%. Pozostałe partie uzyskały poparcie, które nie pozwoliłoby im przekroczyć progu oznaczającego uzyskanie mandatów.

Kora i jej ostatnie chwile. Relacje bliskich wzruszają do łez!

Lewica Razem oraz Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy najprawdopodobniej nie będą mogły cieszyć się wysokim poparciem, co byłoby uznane za wielką klęskę obu partii. Po wielu latach przedstawiciele radykalnej lewicy oraz prawicy chcieliby wrócić na polityczne salony, lecz prawdopodobnie będzie to niemożliwe. Wiele zależy od ich postępowania na finiszu kampanii.

Jak pokazuje sondaż, już niebawem dojść może do wielkich zmian w polskiej polityce. Wygląda na to, że Polacy zaczynają mieć dość polityki partii rządzącej i chcą sprawić, by władzę ponownie objęli posłowie opozycji.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*