Urzędnicy z Wrocławia szkolili się w… hotelu spa! Kilkadziesiąt tysięcy złotych zapłacili podatnicy

Blisko 44 tysiące zł kosztowało szkolenie wierchuszki wrocławskiego magistratu w Kudowie- -Zdroju! Wybrano jeden z najdroższych hoteli! – Chcę także zainwestować w urząd, zwiększyć ofertę szkoleń dla pracowników – mówił w kampanii wyborczej prezydent Jacek Sutryk (41 l.). I okazuje się, że tę obietnicę postanowił wypełnić.

Fakt odkrył, że kilka dni temu dyrektorzy z urzędu wybrali się na szkolenie dotyczące mobbingu oraz mowy nienawiści. Co ciekawe, informacja o miejscu była utrzymywana w tajemnicy. – O tym, dokąd jedziemy, dowiedzieliśmy się w autobusie – mówi jeden z uczestników.

Na miejsce wybrano trzygwiazdkowy hotel Adam & Spa. Jacuzzi, basen, grota solna to niektóre z luksusów, którymi chwali się hotel. – W szkoleniu udział wzięli wybrani pracownicy urzędu. Łącznie 74 osoby. Koszt udziału 1 osoby to 590 zł. Szkolenie odbyło się poza Wrocławiem, ponieważ warsztaty poza biurem bez spotkań, telefonów, zajęć bieżących sprzyjają nieprzerwanej pracy nad poruszanym zagadnieniem – mówi nam Arkadiusz Filipowski (33 l.) z magistratu.

To znaczy, że z publicznej kasy za szkolenie zapłacono 43 660 zł! Oburzenia nie kryje Andrzej Kilijanek (28 l.), radny PiS, który skomentował tę sprawę dla Faktu.

Andrzej Kilijanek:

Rozumiem potrzebę podnoszenia kompetencji pracowników, tylko dlaczego musimy robić to w Kudowie-Zdroju, skoro we Wrocławiu możemy pochwalić się bardzo nowoczesnym centrum kongresowym, wartym 80 milionów złotych? Zastanawiające jest też, jak zgłębianie wiedzy o mowie nienawiści ma pomóc kadrze kierowniczej w wykonywaniu pracy. Nie znajduję racjonalnej odpowiedzi na to pytanie, dlatego szkolenie traktuję jako pretekst do zorganizowania wycieczki integracyjnej dla zespołu Jacka Sutryka. Co ciekawe, przedstawiciel urzędu przyznał, że zorganizowano wyjazd po to, aby oderwać się od codziennych obowiązków zawodowych. Nie ma czasu na wycieczki, kiedy prezydent wnioskuje o wygaszenie szkoły dla niepełnosprawnych dzieci. Szkoda pieniędzy na wyjazdy, kiedy nasze torowiska wymagają natychmiastowych napraw. Czas zająć się tym co naprawdę ważne.

FAKT.PL

Więcej postów