Teraz Szydło spali się ze WSTYDU. „Chciwa, bez kompetencji, chce doić w euro”

Szydło spali się ze WSTYDU

Beata Szydło spali się ze wstydu? Słowa byłej premier dotyczące Polskiego Stronnictwa Ludowego spotkały się z celną ripostą rzecznika ugrupowania Jakuba Stefaniaka. Czy polityk PiS zareaguje na słowa swojego politycznego oponenta?

Beata Szydło to bez wątpienia jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej polityki. Była prezes Rady Ministrów, która w przeszłości wielokrotnie w pejoratywnym tonie wypowiadała się na temat Unii Europejskiej, teraz sama będzie próbować dostać się do Europarlamentu.

Ostatnio, polityk była gościem TVP, w którym postanowiła wypowiedzieć się na temat członkostwa PSL w strukturach koalicji obywatelskiej. Słysząc słowa byłej premier, celną ripostą postanowił wykazać się Jakub Stefaniak, który pogrążył przedstawicielkę Prawa i Sprawiedliwości.

Nie da się ukryć, że decyzja Prawa i Sprawiedliwości o nominacji do wyborów do Europarlamentu wzbudziła wielkie kontrowersje wśród obserwatorów polskiej sceny politycznej, którzy zaczęli zarzucać polityk, że sama jeszcze kilka miesięcy temu krytykowała działania „brukselskich elit”. Aby ocieplić swój wizerunek, była prezes Rady Ministrów udała się do studia TVP. W trakcie wywiadu, polityk zaatakowała PSL, który przyłączył się do Koalicji Obywatelskiej na wybory do Europarlamentu.

– Myślę, że dla wielu działaczy i wielu ludzi wspierających do tej pory PSL to jest duży szok, że ich ugrupowanie dołącza do tak egzotycznej koalicji. To pokazuje determinację i chęć za wszelką cenę uratowania, ja mam wrażenie, liderów PSL, a szczególnie szefa PSL, któremu wydaje się, że udział w tej koalicji pozwoli mu na przetrwanie – powiedziała w wywiadzie minister.

Na odzew ze strony obrażonego ugrupowania nie trzeba było długo czekać. Swoje stanowisko w sprawie wypowiedzi Szydło postanowił zabrać rzecznik „ludowców”, Jakub Stefaniak, który wytknął byłej premier hipokryzję i brak kompetencji.

– Powiedziała chciwa osoba bez kompetencji, która jako pierwsza w historii sama sobie przyznała nagrodę będąc premierem… a teraz przebiera nóżkami, żeby doić w Euro… – napisał polityk PSL na Twitterze.

Nie da się ukryć, że taka riposta musiała zawstydzić Szydło, która postanowiła nie odnosić się do słów Stefaniaka. Czy odpowiedź rzecznika „Ludowców” raz na zawsze zamknęła usta Szydło i ta już nie zdecyduje się atakować ugrupowania?

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*