Wojna domowa na prawicy? W PiS narasta gniew, mogą podnieść bunt!

W PiS narasta gniew

Ruch Prawdziwa Europa-Europa Christi, nowa partia, której patronem jest ojciec Tadeusz Rydzyk (74 l.) zaszkodzi PiS? Media związane z toruńskim duchownym coraz ostrzej wypowiadają się na temat partii Jarosława Kaczyńskiego.

Ujawnienie taśm dotyczących planu budowy wież przez spółkę Srebrna jak na razie nie zaszkodziło PiS tak bardzo, jak można się było spodziewać. Tak wynika z ostatniego sondażu Kantar Public. 34 proc. Polaków chce głosować na Zjednoczoną Prawicę i to poparcie nie różni się od wyniku uzyskanego w grudniu 2018 r. i styczniu.

Co nie znaczy, że w PiS mogą spać być spokojne. Do rejestru partii wpisano właśnie nowe ugrupowanie – Ruch Prawdziwa Europa-Europa Christi. Jej prezesem jest prof. Mirosław Piotrowski (53 l.), który jest wykładowcą na uczelni o.Rydzyka – Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Inicjatywie patronuje sam Rydzyk, wspierają ją także media związane z redemptorystą. Weekendowy „Nasz Dziennik” cytując swoją rozmowę z Piotrowskim pisze, że „jego partia może stać się ośrodkiem zjednoczenia inicjatyw na prawicy, które są rozczarowane polityką PiS”.

W mediach Rydzyka do tej pory zjawisko „rozczarowania PiS-em” dotąd nie istniało, albo służyło tylko chęci zmuszenia partii do zachowania się zgodnie z oczekiwaniem duchownego. Co więcej, politycy tej partii dość często gościli w TV Trwam czy Radiu Maryja należących do redemptorysty.

Teraz partia, której jest patronem, stanie się konkurencją dla PiS? – Prowadzimy rozmowy z wieloma osobami, środowiskami i ugrupowaniami, które mogłyby znaleźć się na naszych listach – mówił Piotrowski dziennikarzom o. Rydzyka.

W samym PiS nie brakuje sfrustrowanych polityków, dla których nowy ruch może być atrakcyjny. Według informacji Faktu, w klubie PiS narasta gniew za to, że Jarosław Kaczyński nie zgodził się na zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej.

Mirosław Piotrowski, który założył ugrupowanie jest europosłem od trzech kadencji. Jak sam podkreśla, pierwszy raz dostał się tam z list LPR, partii kontrolowanej przez redemptorystę. Kolejne dwa razy dzięki wsparciu ojca dyrektora wystartował z PiS, ale wystąpił z delegacji tej partii w PE. Dziś ostentacyjnie dystansuje się od partii rządzącej i zapewnia, że oferty startu przychodziły do niego nie tylko z PiS.

Asem w rękawie może być Antoni Macierewicz (70 l.), który wciąż nie odnalazł się po odwołaniu z MON i w PiS jest na bocznym torze. Zwłaszcza po zatrzymaniu jego byłego rzecznika Bartłomieja M. Macierewicz jest częstym gościem w mediach o. Rydzyka.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*