KOSZMAR w Świebodzinie. Wzywała pomocy, dostała łomot od policji

KOSZMAR w Świebodzinie

Zostałam przez policjantów pobita, skuta kajdankami, spryskana gazem, a potem bez badań alkomatem zawieziona do izby wytrzeźwień – mówi Natalia Koperska (29 l.) ze Świebodzina. – Tylko dlatego, że wzywałam karetkę, a potem odwołałam zgłoszenie!

Natalia Koperska ze Świebodzina zapewnia, że została pobita przez policjantów podczas domowej interwencji. Mówi, że została też skuta kajdankami i potem spryskana gazem. Lubuska policja zapewnia, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Mimo wszystko sprawę ma zbadać jeszcze prokuratura.

Natalia na co dzień pracuje za granicą, ale niedawno przyjechała do kraju. Wieczorem 12 lutego poszła do znajomych – Agaty i Anety. Podczas spotkania Agata, która choruje na astmę, nagle zasłabła, więc Natalia zadzwoniła pod numer 112. Wezwała karetkę. Po kilku chwilach Agata ocknęła się.

Powiedziała, że czuje się już dobrze i nie chce pomocy. Natalia zadzwoniła ponownie na 112, ale karetka już przyjechała. Przyjechała też policja. Funkcjonariusze weszli do mieszkania. Doszło do sprzeczki z policjantami.

– Byłam opryskliwa, nie ukrywam tego – mówi Natalia. Dodaje, że została skuta kajdankami. – Posadzili mnie skutą na schodach i po chwili zostałam spryskana gazem po twarzy – mówi Natalia. – A potem zostałam zabrana do izby wytrzeźwień!

Kobieta przyznaje, że wypiła trzy kieliszki słodkiego wina, ale nie była pijana. – Nawet nie kazali mu dmuchać w alkomat. Policjanci byli zbyt brutalni – dodaje.

O zasadność interwencji zapytaliśmy rzecznika lubuskiej policji nadkom. Marcina Maludego. Powiedział nam, że decyzją komendanta sprawę zbadali już eksperci z wydziału kontroli. – Czynności wykonane przez interweniujących funkcjonariuszy były przeprowadzone prawidłowo, zgodnie z przepisami prawa i sztuki policyjnej – mówi nadkom. Maludy, dodając, że i tak wszystkie akta przesłano do prokuratury, by ta oceniła działania policjantów.

Pani Natalia sprawę pobicia przez policjantów zgłosiła także świebodzińskiej prokuraturze. – Zostałam bezpodstawnie pobita i mam na to obdukcję lekarską – mówi kobieta. Zamierza także wytoczyć proces cywilny interweniującym policjantom.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*