SZOKUJĄCE odkrycie w Libiążu. Trwa śledztwo

odkrycie w Libiążu

Na przerażające znalezisko w Libiążu (woj. małopolskie) natknął się jeden z mieszkańców miejscowości. Na polu leżały duże ilości mięsa. Widok był szokujący. Sprawą zajęła się prokuratura.

W środę wieczorem, 6 lutego, jeden z mieszkańców Libiąża natknął się na szokujące znalezisko na nieużytkach rolnych. W okolicach podchrzanowskiej miejscowości leżało mnóstwo kilogramów mięsa. Widok był przerażający.

Ogromne ilości mięsa, wyrzucone w Libiążu.

Publicată de Przelom.pl – Portal Ziemi Chrzanowskiej pe Joi, 7 februarie 2019

Zaalarmowana zgłoszeniem na miejscu pojawiła się policja. O sprawie powiadomiono również prokuraturę. W czwartek na miejsce znaleziska przyjechali m.in. przedstawiciele Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Według powiatowego lekarza weterynarii w Chrzanowie, Moniki Tokarczyk, znalezione odpady to „elementy porozbiorowe z mięsa wieprzowego, drobiowego, wołowego, oraz niewielka ilość produktów gotowych, takich jak szynka, kaszanki, kiełbasy”. – Szacunkowa ilość to około 120 kilogramów. Towar został zabezpieczony, na miejsce wezwano firmę, której przekazano go do utylizacji – podała Tokarczyk.

Jak wyjaśniła lekarz weterynarii, odpady mogą pochodzić z różnych miejsc. Nie znaleziono też przy mięsie żadnych etykiet, które pozwoliłyby na ich identyfikację. – Można przypuszczać, że pochodzą one albo ze sklepu, albo z jakiegoś zakładu przetwórstwa, jednak ciężko to w tym momencie ustalić – powiedziała Tokarczyk.

Informacje o szokującym znalezisku podał jako pierwszy portal Przełom.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*