Skandaliczne słowa lekarza do kobiety rodzącej dziecko z gwałtu. Opadną wam szczęki i ręce

Gwałt to jedna z najgorszych rzeczy, jaką ktoś może komuś wyrządzić. Ofierze każdy powinien pomóc, a okazuję się, że w przypadku tej kobiety nawet lekarz nie potrafił wykazać się empatią. Szczęki i ręce opadają, kiedy się o tym czyta. Gwałt jest jedną z tych rzeczy, które stają się koszmarną traumą na całe życie. To okropne i bolesne przeżycie zmienia całkowicie światopogląd ofiary. Szczególnie trudne jest dla kobiet, które decydują się urodzić dziecko. One potrzebują wtedy wsparcia, zarówno od bliskich, jak i lekarzy. Jak się okazuje, nie dla wszystkich jest to jasne. Gwałt – kobieta źle potraktowana przez lekarza Jedna kobieta przeżyła właśnie taką traumę. Była wykorzystywana jako dziecko i postanowiła podzielić się swoją historią z innymi. Przyjechała na porodówkę i nie spodziewała się takiego scenariusza. Komuś z personelu medycznego nie podobało się, że kobieta przyjechała do szpitala. Gdy już zaczynała rodzić, ktoś do niej powiedział:

– Trzeba było dupy nie dawać, to by nie bolało… – usłyszała kobieta od lekarza. To wydarzenie było dla niej bardzo bolesne. Postanowiła podzielić się nimi z internautami. – Nie zapomnę tych słów do końca życia, bolą do dziś, biorąc pod uwagę, że jako dziecko, ofiara wykorzystywania, nie dałam tej dupy dobrowolnie – przyznała pokrzywdzona. Takich przypadków jest wiele. Internet pełen wstrząsających wyznań To niedopuszczalne, aby ktoś w taki sposób odzywał się do kogokolwiek, a szczególnie personel medyczny, który nie jest od tego, aby nas osądzać, a pomagać. To nie są jednak odosobnione przypadki. Jest więcej kobiet, które w czasie porodu miały problemy z lekarzami i położnymi. Oto kilka przykładów: – Po 4 godzinach bólu w pierwszym porodzie poprosiłam o znieczulenie, usłyszałam: „Ma Pani pecha, bo dzisiaj nie dajemy… Może pisać sobie Pani skargę do Ministerstwa, ale to nic nie zmieni” – napisała jedna z internautek, wspominając swoją wizytę na porodówce.

– Siódmy miesiąc, ciąża zagrożona, rozpoczęty poród, pani doktor (nazwisko pamiętam do dziś, było to 35 lat temu) mówi do mnie: „Pierdolić się potrafiłaś, a donosić ciąży nie potrafisz?” – przyznała kobieta we wstrząsającym wpisie.

Do takich przypadków dochodzi nagminnie. Lekarze oraz położne przez trudy swojej pracy – zmęczenie i stres, ale również przez zwykły brak zrozumienia i życzliwości, nie traktują pacjentów tak, jak należy. To skandaliczne, aby personel medyczny w taki sposób się zachowywał, szczególnie jeżeli chodzi o osoby, które naprawdę cierpią. Na szczęście są również tacy ludzie, którzy mają serce i potrafią indywidualnie podejść do pacjenta. W Internecie można znaleźć wiele opinii na temat szpitali, lekarzy i gdzie najlepiej się udać, aby urodzić dziecko.

POPULARNE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*