SKANDALICZNY materiał w Wiadomościach TVP tuż po śmierci Adamowicza! Odbiera mowę

SKANDALICZNY materiał w Wiadomościach TVP

Śmierć Pawła Adamowicza rozerwała serca milionów Polaków. W tak ciężkich chwilach rodzina zamordowanego prezydenta Gdańska prosiła o niewykorzystywanie zamachu do celów politycznych. Prośby okazały się niewystarczające, a skandaliczny materiał wyemitowany w Wiadomościach TVP odbiera mowę. TVP, tak samo jak wszystkie inne media w kraju, na bieżąco relacjonuje dzisiaj wszystkie wydarzenia będące skutkiem zabójstwa Pawła Adamowicza. Jednak narracja, jaką przyjął główny magazyn informacyjny publicznego nadawcy woła o pomstę do nieba. Wiele mówi się o tym, że śmierć prezydenta Gdańska jest rezultatem mowy nienawiści, nakręcanej od pewnego czasu. Co w takim przypadku robi TVP? Stara się udowodnić, że doprowadziła do tego obecna opozycja.

Wiadomości TVP przekroczyły wszelkie granice

W głównym wydaniu Wiadomości TVP nie mogło oczywiście zabraknąć materiałów dotyczących zabójstwa prezydenta Gdańska. Jednak nikt z telewidzów nie mógł spodziewać się tego, że zostaną one podane w tak skandalicznej formie. Reportaż Macieja Sawickiego przedstawiał wprost, że za mową nienawiści, która doprowadziła do tak brutalnego przestępstwa, stoją politycy obecnej opozycji. I to była główna myśl, jaką włodarze Telewizji Polskiej postanowili przekazać swoim odbiorcom. – Wiadomości TVP szczują na całego w materiale Macieja Sawickiego. Jest o Tusku i Rosiaku. Są cytaty z Cyby, info o próbie podpalenia biura Kempy, cytaty z Sikorskiego, Schetyny, Komorowskiego, Wałęsy i Stępnia. ZERO informacji o tym, co wykrzyczał sprawca – napisał jeden z oburzonych internautów. Prawdopodobnie widzowie jeszcze nigdy nie byli tak bardzo oburzeni na magazyn informacyjny, który zdaniem wielu, już dawno znalazł się bardzo, ale to bardzo nisko. – Wy skurwysyny! Rodzina prosi, żeby tego nie upolityczniać, przekazujecie tą wiadomość, po czym puszczacie wypowiedzi polityków PO sprzed lat, nawołujące do agresji. Tylko polityków PO! Wasze chamstwo i hipokryzja nie zna granic! – można przeczytać w komentarzu na facebookowym profilu Wiadomości.

W sieci cały czas pojawiają się nowe komentarze oburzonych telewidzów. – Cały dzisiejszy materiał który był w wiadomościach to moralne dno! Wystarczyło wspomnieć Ś.P. Pana Pawła Adamowicza, a nie emitować całą tę szopkę. To że upadliście nisko za tej władzy każdy widzi ale żeby aż tak? Dziś mogliście sobie już darować… – czytamy na Twitterze. Nie zabrakło również manipulacji dokonanej na Jurku Owsiaku. Tak zmontowano jego wypowiedzi, aby wychodziło, że to on szerzy mowę nienawiści. – Czy widzieliście dzisiejsze Wiadomości tvpis ? SKANDAL! Jurek Owsiak na chwilę przerwał koncert, a potem nadal się bawił, taka zbitka, manipulacja na samym początku. Potem krótka informacja J. Owsiak zrezygnował z prowadzenia WOŚP. Masakra. TVP Info i PiS wstydu nie macie – napisał kolejny komentujący. Dodamy tylko, że wszelkie wyżej wspomniane informacje zostały poprzedzone wstępem przypominającym, że rodzina Pawła Adamowicza prosi o niemieszanie jego tragicznej śmierci do polityki.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*