TRAGEDIA! O wyczynie nauczycielki mówi cały kraj

O wyczynie nauczycielki

Tą historią żyje cała Irlandia. Dawn Croke, nauczycielka z małej miejscowości Dungloe na północy kraju zginęła, potrącona przez samochód terenowy. Na kilka chwil przed dramatycznym momentem 28-latka zdążyła odepchnąć w bok 6-letnią dziewczynkę, dzięki czemu uratowała jej życie.

Do tragedii doszło na terenie szkoły St.Crona w miasteczku Donegal. Dawn Croke przebywała tam wraz z mężem oraz dwójką swoich dzieci. Nagle zobaczyła, że w ich kierunku pędzi terenowy Ford Ranger. Kobiecie w ostatniej chwili udało się odepchnąć na bok 6-letnią dziewczynkę, jednak sama nie zdążyła uciec i trafiła pod koła terenówki. 28-latka zginęła na miejscu. Dziewczynka ze złamaną miednicą i urazem stopy trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Lekarze oceniają, że wkrótce zostanie wypisana do domu.

Lokalna społeczność jest zszokowana tymi wydarzeniami. Dawn Croke pochodziła z bardzo lubianej i popularnej rodziny w hrabstwie Donegal, a jej rodzice byli cenionymi nauczycielami w szkole St. Crona.

– Dawn Croke była wyjątkowo utalentowaną osobą o ogromnym cieple i wspaniałej osobowości. Promieniowała za każdym razem, kiedy ją ktoś spotkał. Była bardzo kochana przez swoich uczniów i kolegów z pracy. Wszyscy są zdruzgotani wiadomością o jej śmierci.” – czytamy w oświadczeniu szkoły, w której uczyła 28-latka.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*