Syn wiceszefa CBA po znajomości do służby?!

Kontrowersje wokół przyjęcia do służby w Straży Granicznej syna wiceszefa CBA Bogdana Sakowicza. Marcel S. miał mieć problemy z przejściem testów psychologicznych i został zatrudniony dopiero po interwencji przełożonych.

Jak wyjaśnia „Fakt”, Marcel S. pierwszy raz próbował wstąpić do formacji chroniącej granice na początku 2017 r. Nie zdał jednak testów psychologicznych, ale – jak wynika z ustaleń gazety – już wtedy w jego sprawie interweniował gen. Marek Łapiński, ówczesny szef Straży Granicznej.

Po kilku miesiącach Marcel S. ponownie podszedł do testów i tym razem udało mu się zdobyć wystarczającą liczbę punktów. W grudniu ubiegłego roku został przyjęty do służby i trafił do podlaskiego oddziału SG. – W tej chwili powinien być w Kętrzynie, na kursie oficerskim. Szybko. Zazwyczaj na kurs oficerski długo się czeka – mówi informator „Faktu”.

Sprawę znać ma Biuro Spraw Wewnętrznych SG z Białegostoku i nie podejmować żadnych działań.

Dziennik nazywa okoliczności zatrudnienia wiceszefa CBA „skandalem w Straży Granicznej”. Zauważa też, że sprawę przyjęcia S. do służby sprawdzała prokuratura, ale śledztwo umorzono.

Tymczasem drugi z synów Bogdana Sakowicza również miał w ostatnim czasie znaleźć zatrudnienie w służbach, a konkretnie w białostockiej delegaturze Agencji Biura Wewnętrznego.

WP.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*