«Macron, jesteś żydowską marionetką!»

«Europa powinna zagwarantować żydowskie życie na jej terytorium…»

14 grudnia, na portalu Bet Magazine Mosaico, należącym do Mediolańskiej Wspólnoty Żydowskiej, Fiona Diwan pisze:
„Pod Wieżą Eiffel rozlegają się okrzyki: «Francja umiera z głodu, a Żydzi zapalają świecznik chanukowy. Na wiadukcie autostrady A6 Paryż-Marsylia, dużymi literami napisano: «Macron, jesteś żydowską kurwą!», «Macron, jesteś żydowską marionetką!», «Żydzi, przeginacie, kryzys finansowy został stworzony przez was!», «Żydzi, miejcie się na baczności, obniżyliście bogatym podatki!», «Macron i Rothschild c’est la meme chose (to to samo)!»…”
Diwan referuje dalej, że francuski web przepełniają posty i video z pogróżkami i że na paryskich murach pojawiły się grafity o wrogiej Żydom treści. Dodaje także, iż w ostatni szabat chanukowy, syngoga Chabad House na Polach Elizejskich oraz inne znajdujące się w centrum miasta, po raz pierwszy musiały pozostać zamknięte, ponieważ policja stwierdziła, że nie panuje nad sytuacją i doradziła Żydom by pozostali w domu.
Diwan określa następnie Europę jako strukturę ciężko chorą na antysemityzm i pyta, czy znajdzie się ktoś będący w stanie ją wyleczyć?
Czy ktoś uzdrowi tę Europę, która, jak pisze felietonistka, ośmiela się dyskutować z Żydami na temat wieku ich dzieci w momencie obrzezania, czy też jedzenia przez nie mięsa kosher oraz irytuje się, kiedy Żydzi przeciwstawiają się wszelakim rewizjonizmom, pojawiającym się na kontynencie.
Diwan domaga się dalej ustanowienia, obiecanego przez Edouard’a Philippe (premiera francuskiego), organu nadzorującego strony internetowe «propagujące nienawiść online oraz hate-speech w miejscach publicznych» (co postuluje także EJA, tj. European Jewish Association), oraz sankcji przeciwko ich krzewicielom.
Żydowska dziennikarka żąda, by Europa zagwarantowała «życie żydowskie na jej terytorium» i cytuje Katharinę von Schnurbein – Koordynatora ds. walki z antysemityzmem z ramienia UE, która , stwierdziła, że rzeczą niezwykle ważną – w aktualnym kontekście napływu setek tysięcy ludzi spoza UE, którzy nie znają historii kontynentu – jest to, że «muszą oni uznać, iż rzeczywistość żydowska jest wielowiekowym składnikiem Europy, bez odwoływania się do konfliktu izraelsko-palestyńskiego».
Fiona Diwan przytacza jeszcze jedną wypowiedź Kathariny von Schnurbein: «Tak, jak kobiety są tymi, które powinny określać co powinno zostać zaliczone do molestii seksualnych, a czarnoskórzy identyfikować rasizm, podobnie należy pozostawić Żydom zdefiniowanie tego, co jest antysemityzmem».  
W części końcowej felietonu Diwan zamieszcza zdjęcie «Żółtych Kamizelek» z Dieudonné M’bala M’bala, komikiem i aktorem francuskim, oskarżanym o antysemityzm.
Dieudonné M’bala M’bala
«Macron, jesteś żydowską marionetką!»
Dalla rivolta dei gilet gialli: “Macron, sei il pupazzo degli ebrei”!
Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*