Polscy politycy uwięzieni w Strasburgu. ZAGROŻENIE serią ataków, panika na ulicach

Polscy politycy uwięzieni w Strasburgu

Jacek Saryusz-Wolski, polski europoseł powiedział na antenie TVP Info, że dzisiejsza strzelanina na jarmarku świątecznym w Strasburgu była rzekomo jedynie częścią prowadzonych w mieście zamachów. Cały świat patrzy teraz na miasto, w którym trwa walka z czasem o złapanie sprawcy i ujawnienie jego tożsamości. Jacek Saryusz-Wolski, europoseł niezrzeszony był dziś telefonicznym gościem TVP Info, w którym trwała relacja z tragicznych wydarzeń na jarmarku świątecznym w centrum Strasburga. W wyniku otwarcia ognia z broni maszynowej w kierunku cywilów życie straciła jednak osoba, a około 10 odniosła rany. Do zdarzenia doszło około godziny temu. Policja natychmiast rozpoczęła pościg za sprawcą, którego tożsamość i wygląd są nieznane. Władze miejsce proszą mieszkańców o pozostanie w domach. Obrady Parlamentu Europejskiego trwają bez zakłóceń, a budynek został zamknięty.

Jacek Saryusz-Wolski donosi o serii ataków

Polski europoseł donosi, że atak na jarmark mógł nie być jedynym tej nocy. Na dzisiejszych obradach w Strasburgu zjawiła się większość polskiego przedstawicielstwa w PE. Parlament Europejski znajduje się jedynie 10 minut jazdy tramwajem od miejsca dzisiejszego ataku. Nad bezpieczeństwem deputowanych czuwa specjalna służba bezpieczeństwa. Francuskie media potwierdziły właśnie, że w okolicach Strasburga doszło do drugiej strzelaniny. Nie wiadomo nic o ofiarach. Służby wiedzą już także, kim jest sprawca; strzelał mężczyzna znany policji, który nadal pozostaje nieuchwytny.

Z 51 polskich europosłów większość podpisała dziś „listę obecności”. Na pewno wiadomo tylko o obecności na miejscu Jacka Saryusza-Wolskiego. Oto obecni dziś w pewnym momencie obrad w PE: Europejska Partia Ludowa – Michał Boni, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein , Andrzej Grzyb, Krzysztof Hetman, Danuta Hübner, Jarosław Kalinowski, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Barbara Kudrycka, Janusz Lewandowski, Elżbieta Łukacijewska, Jan Olbrycht, Julia Pitera, Marek Plura, Dariusz Rosati, Czesław Siekierski, Bogusław Sonik, Adam Szejnfeld, Jarosław Wałęsa, Bogdan Zdrojewski, Tadeusz Zwiefka; Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów – Ryszard Czarnecki, Edward Czesak, Beata Gosiewska, Czesław Hoc, Marek Jurek, Karol Karski, Sławomir Kłosowski, Zdzisław Krasnodębski, Urszula Krupa, Zbigniew Kuźmiuk, Bolesław Piecha, Mirosław Piotrowski, Tomasz Poręba, Kosma Złotowski; Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim – Lidia Geringer de Oedenberg, Adam Gierek, Bogusław Liberadzki, Janusz Zemke; Europa Narodów i Wolności –  Michał Marusik; Grupa Europy Wolności i Demokracji Bezpośredniej – Robert Iwaszkiewicz; Niezrzeszeni – Jacek Saryusz-Wolski, Dobromir Sośnierz, Kazimierz Ujazdowski. AKTUALIZACJA: Właśnie pojawiły się informacje o wymianie strzałów między policją a terrorystą, do których doszło na południe od centrum miasta. Pojawiła się również niepotwierdzona informacja, że w wyniku wymiany ognia ranny został jeden żołnierz. Ucierpieć miał także terrorysta, lecz udało mu się uciec z miejsca zdarzenia. AKTUALIZACJA 2: Rośnie bilans ofiar ataku. Potwierdzono informację o 4 ofierze śmiertelnej.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*