Znamy następcę Merkel! Polska ma poważne kłopoty!

Annegret Kramp-Karrenbauer

Angela Merkel ogłosiła, że nie będzie już startować w wyborach za dwa lata do niemieckiego Bundestagu. Aktualna Kanclerz Niemiec najprawdopodobniej przejdzie na polityczną i życiową emeryturę. Swój urząd sprawuje nieprzerwalnie od 2006 roku.

Niestety z powodu wysokiej fali krytyki jej bieżącej polityki – Kanclerz Niemiec zdecydowała odejść. Znamy już osobę, która ją zastąpi.

Angelę Merkel zastąpi Annegret Kramp-Karrenbauer. Już przed głosowaniem delegatów mówiło się, że Annegret Kramp-Karrenbauer jest faworytką wskazaną przez Merkel.

Następczyni Merkel ma być w zasadzie jej nowszą wersją. Kramp-Karrenbauer również jest silną zwolenniczką sprowadzania do Niemiec imigrantów z krajów bliskiego wschodu oraz Afryki Północnej.

Ma niemal identyczne podejście do spraw Unii Europejskiej. Tak samo jak Merkel jest zwolennikiem kierunku federalizacji wspólnoty. Również podziela opinię, iż suwerenność państwa członkowskich powinna być stopniowo ograniczana.

Merkel ma pozostać na stanowisko kanclerza Niemiec. Po jej przemówieniu na konwencji wyborczej w Hamburgu, została pożegnana owacjami na stojąco.

PROPUBLICO24.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*