Wszystko było kłamstwem ws. Rydzyka? Macierewicz zdradził prawdę

Rydzyk

Tadeusz Rydzyk chce wejść na poważnie do polityki. Właśnie pojawiła się informacja, że ten chce założyć własną partię. W polityce i mediach rozogniła się burza, a w sprawę zaangażował się sam Antonii Macierewicz. Czy, znany z bliskich kontaktów z Toruniem, będzie miał możliwość zająć flagowe miejsce w nowym ugrupowaniu? Tadeusz Rydzyk do polityk chce wejść i w swojej partii chce promować „prawdziwe europejskie wartości”. Ruchem Prawdziwa Europa ma kierować europoseł Mirosław Piotrowski. Plotki, które narastają wokół planów toruńskiego duchownego nie dają jednoznacznej odpowiedzi, co do planów ojca dyrektora. W sprawie zabrał głos Antoni Macierewicz.

Co Antoni Macierewicz powiedział o planach duchownego z Torunia? Tadeusz Rydzyk nie będzie zadowolony

W ostatnim z wywiadów były szef Ministerstwa Obrony Narodowej postanowił zabrać głos w sprawie najnowszego ogłoszenia toruńskiego duchownego. Macierewicz współpracuje z Rydzykiem od wielu lat, współuczestniczy w jego przedsięwzięciach i pojawia się na wszystkich spotkaniach sympatyków. Ojciec dyrektor zabierał głos w sprawie odsunięcia polityka z funkcji szefa MON. Grzmiał także w sprawie jego racji wokół katastrofy smoleńskiej.

Okazuje się, że pomysł utworzenia ruchu ojca Rydzyka pojawił się niedawno. Inni spekulują, że Rydzyk nie chciał wtajemniczać polityka Prawa i Sprawiedliwości w swoje sprawy. Jak twierdzi jednak sam Macierewicz, tworząca się w otoczeniu Rydzyka partia to nie jest pomysł redemptorysty. Co więcej, kapłan miał nawet nie wiedzieć o tym, że nowa formacja powstaje. Kłamstwem więc jest wieść, jakoby to było jego ugrupowanie. – Rozmawiałem z o. Rydzykiem kilka dni temu, nic o tym nie wiedział. Mamy do czynienia z próbą stworzenia faktu medialnego. Być może ktoś został przez kogoś podpuszczony – powiedział w rozmowie z dziennikarzem Telewizji Republika. – Nic nie wiem i nie wydaję mi się, aby o. Rydzyk coś wiedział. Być może mamy do czynienia z fake newsem – dodał po chwili Macierewicz.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*