Kaczyński wstrzymał oddech! Są zatrzymani w sprawie największej AFERY w historii

Kaczyński

Kolejna afera, sprawa nabiera tempa. Funkcjonariusze CBA zatrzymali dziś byłego przewodniczącego oraz 6 współpracowników. Usłyszą bardzo poważne zarzuty i najpewniej trafią za kratki. KNF – mamy rozstrzygnięcie jednej z największych afer za rządów Prawa i Sprawiedliwości. CBA zatrzymało przewodniczącego Komisji oraz jego 6 współpracowników. Zostaną im postawione zarzuty i nie ma szans, żeby się wywinęli od kary. Chodzi o byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego Andrzeja J., który urzędował w latach 2011-2016. Wcześniej był wiceprezydentem Warszawy. Z materiału, jaki udało się zgromadzić śledczym, wynika, że w latach 2013-2014 zatrzymani nie dopełnili swoich obowiązków służbowych i czerpali z tego korzyści majątkowe. Ma to swoje powiązania, że SKOK Wołomin. Jak informuje Prokuratura Krajowa, oskarżeni zostaną doprowadzenie do szczecińskiej prokuratury w celu złożenia wyjaśnień:

– Obszerny i skrupulatnie zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na to, że zatrzymani w związku z pełnionymi funkcjami w KNF w latach 2013-2014 dopuścili się przestępstw niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w wielkich rozmiarach na szkodę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i depozytariuszy – poinformowała prokuratura. Wszystkich zatrzymań dokonano w Warszawie i bezpośrednio w miejscowościach pod nią. Do mieszkań oskarżonych weszli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego i poinformowali, że jeszcze dziś doprowadzą Andrzeja J. i 6 innych oskarżonych do prokuratury w Szczecinie. W komunikacie możemy przeczytać: – Szersze informacje o zarzutach stawianych zatrzymanym i wykonanych czynnościach procesowych z ich udziałem, zostaną przedstawione przez prokuraturę po ich zakończeniu – czytamy w komunikacie Centralnego Biura Śledczego.

KNF – kolejna afera z komisją w tle

KNF został powołany w 2006 roku. Do jej zadań należy nadzór nad rynkiem finansowym oraz dbanie o to, żeby nie dochodziło do patologii. Jest to organ administracji państwowej, który odpowiada przed premierem, aktualnie jest nim Mateusz Morawiecki.

To kolejna sprawa, która dotyczy Komisji Nadzoru Finansowego. Nie tak dawno wybuchła afera, która pogrążyła dotychczasowego przewodniczącego Marka Chrzanowskiego. CBA zatrzymało go 27 listopada. Jest posądzany o korupcję na rzecz banku. Obie afery mocno nadwyrężają wizerunek Komisji oraz rządu Prawa i Sprawiedliwości i samego premiera Morawieckiego, który mocno bronili organu rządowego. Jarosław Kaczyński również ma powody do obaw o reputacje rządu. Nie wiadomo co jeszcze śledczy odkryją, badając obie sprawy.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*