BOMBA! Legenda W.Brytanii zawitała do Polski i powiedziała to Morawieckiemu w twarz

Morawiecki

Mateusz Morawiecki w ostatnim czasie jest szeroko krytykowany zarówno w Polsce, jak i poza nią. Jednak teraz prawdziwa legenda Wielkiej Brytanii przekazała mu straszną prawdę prosto w twarz. Mateusz Morawiecki jako szef naszego rządu był obecny na Szczycie Klimatycznym, który odbywa się w Katowicach. Poruszane na nim są tematy dotyczące ciągłych zmian w środowisku, a co za tym idzie, także klimacie. Wszystko dlatego, ze mogą doprowadzić do prawdziwych katastrof. Wpływ na stan naszego środowiska ma wiele czynników, a zebrane tam osoby rozmawiały o tym, co można zrobić, aby zapobiec dalszej degradacji naszej planety. Jedną z osób biorących udział w szczycie była legenda Wielkiej Brytanii i BBC, znany na całym świecie Sir David Attenborough.

Mateusz Morawiecki usłyszał prawdę

Premier Polski w jednej ze swoich wypowiedzi zaznaczał, że Polska nie ma zamiaru rezygnować ze swojego głównego surowca energetycznego, którym jest węgiel. Problem w tym, że jest on bardzo bogaty w substancje niezwykle szkodliwe dla środowiska, a co za tym idzie – przyczynia się do zmian klimatycznych.

Słowa Morawieckiego nie spodobały się wielu osobom, jednak ciężko oczekiwać, że całe nasze państwo od tak z dnia na dzień zrezygnuje z wykorzystywania węgla. Swoimi obawami dotyczącymi przyszłości naszej plany podzielił się na szycie Sir David Attenborough, a jego słowa wprawiły wiele osób w osłupienie. – Jeśli rządy nie zgodzą się na drastyczne ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, klimat zmieni świat, jaki znamy. Jeśli nic nie zrobimy, czeka nas upadek naszej cywilizacji i zagłada świata natury. Czas ucieka. Ludzie oczekują od was, decydentów, natychmiastowych działań – mówił Attenborough.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*