Cały świat zaniemówił. Duda KOSZMARNIE ośmieszył Polskę na szczycie klimatycznym

Duda

Szczyt klimatyczny w Polsce, który rozpoczął się dziś w Katowicach, przyniósł nietypowe rozstrzygnięcia. Uczestnicy mówią w kulisach o ekologicznej farsie, a oliwy do ognia dolało przemówienie prezydenta Polski Andrzeja Dudy. Szczyt klimatyczny ONZ to cykl światowych konferencji poświęconych polityce państw z całego świata dotyczącej ochrony przyrody. Ostatni ze szczytów rozpoczął się w niedzielę w Katowicach.

Zaskakujące kulisy. Szczyt klimatyczny pod znakiem… węgla

Przyniósł on Polsce kilka wizerunkowych… wtop. Zaczęło się od krótkiej prezentacji. I tak ekologów oraz ekspertów od zmian klimatycznych witała w Katowicach orkiestra górnicza. Już taka symbolika na rozpoczęcie obrad szczytu klimatycznego dała dużo do myślenia.

Uwagę gości przykuwało też stoisko miasta ustrojone w bryły węgla. Był on „wmontowany” w podłogi, ściany, ekspozycje nawet biżuterię. Na Twitterze co chwila pojawiały się publikacje dotyczące Polski. – Przypomnijmy, że odbywa się to podczas szczytu klimatycznego – cytuje zdziwioną szkocką aktywistkę portal Gazeta.pl. Sam ratusz w Katowicach tłumaczył węglową kreację stoiska ideą „Black to Green”. Od czarnej, węglowej energii do źródeł zielonych, ekologicznych.

Pięć minut prezydenta Dudy. Słowa, które zmroziły uczestników szczytu

Później swoje pięć minut miał prezydent Andrzej Duda. Swoją wypowiedzią zaskoczył wielu przybyłych na szczyt ONZ gości. – Nie ma dziś strategii całkowitej rezygnacji z węgla w Polsce -powiedział na szczycie w Katowicach Andrzej Duda. Zaznaczał, że rząd planuje zmianę miksu energetycznego i zaakcentowanie energii ze źródeł odnawialnych. Potwierdził jednak raz jeszcze, że „węgiel jest naszym strategicznym surowcem”.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*