Szydło MASAKRUJE koleżankę z Sejmu. Oberwało się jej mężowi

Szydło

Była premier nie wytrzymała! Beata Szydło zrobiła coś, co robi bardzo rzadko. Miała ważny powód, bo sprawa dotyczyła regionu, który jest bliski jej sercu. Chodzi o sprawę budowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu, a konkretnie o sejmowe głosowanie dotyczące jego finansowania. Zaczęło się od ataku posłanki Doroty Niedzieli, która do tablicy wywołała samą Szydło. Odpowiedź byłej premier to prawdziwa masakra.

Parlamentarzystka Platformy Obywatelskiej dostrzegła okazję do ataku na wicepremier ds. społecznych. „Beata Szydło obiecała, a Rząd jest przeciwko!!! Właśnie PiS odrzucił moją poprawkę do budżetu dla budowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu wysokości 37 milinów” – napisała na Twitterze Dorota Niedziela. Wywołana do tablicy była szefowa rządu takiego ataku nie mogła zostawić i dlatego zdecydowała się odpowiedzieć na tweeta. A robi to niezwykle rzadko.

„Pani Poseł proszę powiedzieć mężowi Staroście (Marcin Niedziela jest starostą oświęcimskim – red.), że środki na rozbudowę SOSW w Oświęcimiu są ujęte przez poprzedni zarząd, w budżecie i Wieloletnim Planie Finansowym. Mąż musi dokładnie przeczytać dokumenty, a powinien też to wiedzieć, bo był radnym naszego powiatu” – wbiła szpilę w małżeństwo Niedzielów Szydło.

W odpowiedzi posłanka PO napisała do wicepremier, że „obiecywano pomoc rządową, a wygląda na to że powiat będzie musiał w całości pokryć koszty budowy, jak wynika z informacji udzielonych parlamentarzystom”. Z kolei zaczepiony mąż posłanki dodał, że „nie chodzi o to co jest po stronie wydatków, a o to co jest, a raczej miało być, po stronie dochodów”.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!