Zabawna wpadka Ryszarda Petru. Wszystko uchwyciły kamery

W sobotę 17 listopada były lider i założyciel Nowoczesnej Ryszard Petru oraz była posłanka tego ugrupowania Joanna Scheuring-Wielgus na konferencji prasowej przedstawiali nazwę oraz logo nowego ugrupowania. Teraz! – taką nazwę nosić będzie nowa partia. Minęło kilka dni, a Petru zapomniał nazwę swojego nowego ugrupowania.

– To będzie partia, która stawia na dwa filary, czyli gospodarkę i społeczeństwo – zaznaczył w sobotę polityk. Petru uważa, że dzisiaj w polskim parlamencie nie walczy się o dobre rozwiązania w gospodarce, które umożliwiłyby polskim przedsiębiorstwom „lepsze funkcjonowanie”.

– Nie będziemy krytykować innych partii opozycyjnych i zdziwiłbym się, gdyby inne partie opozycyjne krytykowały nas. Partię rządową trzeba krytykować merytorycznie i punktować, bo opozycja jest kontrą do rządu – mówił w rozmowie u Krzysztofa Ziemca.

Polityk o nowe ugrupowanie pytany był przez dziennikarkę TVN24. – Doświadczenie polityczne pokazuje, że zarówno Donald Tusk, jak i Jarosław Kaczyński zaczynali z zupełnie innymi partiami niż z tymi, z którymi ostatecznie wygrywali wielkie sprawy. Donald Tusk był szefem KLD, mało kto pamięta, a Jarosław Kaczyński był szefem PC, mało kto pamięta. I potem ten jeden stworzył Platformę Obywatelską, drugi PiS – przypominał Petru.

Chwilę później dodał, że stworzył partię… Razem, której szefem jest Adrian Zandberg. – Przepraszam. Partię Teraz, partię Teraz, przepraszam – szybko się poprawił.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*