NATO nie dla Ukrainy

Bezpartyjny deputowany Rady Najwyższej Ukrainy, współprzewodniczący „Platformy Opozycyjnej – Za życice” Jurij Bojko uważa, że ​​kraj nie będzie mógł zostać członkiem NATO z powodu konfliktu na jego terytorium.

„Nikt nas nie przyjmie do NATO, jest paragraf szósty ustawy: jeśli w kraju jest konflikt terytorialny, to nie może on być członkiem NATO, nie jest tam akceptowany. Powinniśmy współpracować z NATO tak samo, jak powinniśmy współpracować z całym światem i brać to, co mają najlepsze” — powiedział w środę Bojko dziennikarzom w parlamencie.

W listopadzie Rada Najwyższa Ukrainy może ostatecznie zatwierdzić poprawki do konstytucji, umacniając kurs kraju w kierunku UE i NATO. Wcześniej parlament Ukrainy skierował prezydencki projekt ustawy o wprowadzeniu zmian do konstytucji do rozpatrzenia przez Trybunał Konstytucyjny.

Prezydent Petro Poroszenko zaproponował, aby Rada wprowadziła zmiany w preambule, szereg artykułów i przepisy przejściowe, które „ustalają wybór Ukrainy i jej miejsce jako członka europejskiej rodziny”, a także kurs Ukrainy w kierunku integracji z NATO, oraz że te kursy polityki powinny być przestrzegane przez prezydenta, Radę Ministrów i Radę.

Były sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen powiedział wcześniej, że aby przystąpić do Sojuszu, Ukraina musiałaby spełnić szereg kryteriów, których realizacja zajmie dużo czasu. Eksperci uważają, że Kijów nie będzie w stanie ubiegać się o członkostwo w NATO w ciągu najbliższych 20 lat.

SPUTNIKNEWS.COM

 

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*