SZOKUJĄCY film! Ukraińskie ministerstwo uczy 8-latków mordowania w duchu Bandery [WIDEO]

SZOKUJĄCY film

Informacyjna AP zaprezentowała w niedzielę reportaż z obozu letniego dla dzieci i młodzieży zorganizowanego przez ukraińskich skrajnych nacjonalistów z organizacji Sokił (Sokół) – młodzieżówki partii Swoboda.

Na zaprezentowanym filmie widać, jak instruktor – Jurij Czerkaszyn „Czornota”

– w środku nocy budzi wychowanków za pomocą granatów hukowych, a z namiotów wybiegają dzieci z bronią palną. Kolejne kadry pokazują ćwiczenia z karabinami AK-47. „Do ludzi, żywych istot, nigdy nie celujemy” – mówi na filmie do uczestników obozu Czerkaszyn.

– „Ale za żywych ludzi nie uważamy DNR-owców, separatystów, Noworosjan, zielonych ludzików, moskiewskich okupantów. Dlatego w nich można i trzeba celować”. – wyjaśnia.

Czerkaszyn to szef Sokoła i weteran wojny w Donbasie. W walkach na wschodzie Ukrainy został ciężko ranny. Obóz przez niego zorganizowany w tym roku znajdował się w zachodniej części kraju.

Według AP większość uczestników obozu to nastolatkowie, ale najmłodszy z nich liczył zaledwie 8 lat. Celem obozu było przygotowanie ich do „obrony kraju przed Rosjanami” a także szerzenie nacjonalistycznej ideologii. Wychowankowie cały czas muszą nosić przy sobie karabiny. Amerykańska agencja odnotowała także, że ukraińskie dzieci i młodzież brały udział w pogadankach, w których krytykowano szerzenie ideologii gender w Europie i zauważyła, że jeden z obozowiczów miał na gitarze napisane hasło „Biała Europa jest naszym celem”.

Z informacji AP wynika, że ukraińskie Ministerstwo Młodzieży i Sportu przeznaczyło w tym roku 4 mln hrywien (ok. 150 tys. dolarów) na dofinansowanie takich obozów organizowanych przez ukraińskich nacjonalistów.

HNEWS.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*