Episkopat Polski wydał stanowisko ws. pedofilii w Kościele! Wbije was w ziemię

Episkopat Polski

Ksiądz powinien budzić zaufanie wśród swoich wiernych i nie tylko. Jednak w obliczu kolejnych afer pedofilskich związanych z duchownymi jest to coraz rzadszy widok. Teraz polski Episkopat wydał oficjalne stanowisko, które może okazać się przełomowe. Ksiądz jako osoba duchowna musi stać na straży moralności i wskazywać swoim wiernym odpowiednią drogę, którą mają podążać. Niestety z powodu coraz głośniejszych afer Kościół katolicki traci setki, jeżeli nie tysiące wiernych. Problem pedofilii w Kościele istnieje nie od dziś, ale to właśnie teraz coraz więcej ofiar ma odwagę mówić o swoich przeżyciach. Polski Episkopat podczas spotkania na Jasnej Górze wydał specjalne stanowisko w tej sprawie, które może stać się kamieniem milowym. Bez wątpienia można powiedzieć, że polski Kościół nareszcie dostrzegł prawdziwy wymiar tego problemu. Komunikat może mocno zaskoczyć niejednego Polaka.

Episkopat nareszcie podjął decyzję w sprawie pedofilii w Kościele

Warto zauważyć, że już samo podjęcie tego tematu podczas tak istotnego spotkania jest ogromnym krokiem naprzód. Co więcej, w dokumencie zostały zawarte przeprosiny kierowane w stronę przede wszystkim ofiar, jak i ich najbliższych. – Przepraszamy Boga, ofiary wykorzystania, ich rodziny i wspólnotę Kościoła za wszystkie krzywdy wyrządzone dzieciom i ludziom młodym oraz ich bliskim przez duchownych, osoby konsekrowane i świeckich pracowników kościelnych – czytamy.

Abp Gądecki w swojej wypowiedzi zaznaczył, że walka z molestowaniem i pedofilią wśród księży, jak i świeckich osób zatrudnionych przez struktury kościelne jest teraz kwestią priorytetową. – Mamy zdecydowaną wolę oczyszczenia z grzechu i przestępstwa nadużyć. Jest to dokument bardzo ważny, gdyż określa on odniesienie Kościoła w Polsce do tej bolesnej sprawy, wskazuje na to, co zostało dotąd dokonane, oraz określa działania na przyszłość w zakresie prewencji, czyli ochrony powierzonych Kościołowi dzieci i młodzieży przed tego typu przestępstwami – podaje Abp Gądecki.

Ksiądz pedofil wreszcie nie będzie bezkarny

Ten dokument stanowi przejaw zrozumienia przez Kościół sytuacji, w jakiej znalazło się wiele niewinnych dzieci. W ten sposób nareszcie odzyskali oni nadzieję, że ich oprawcy zostaną postawieni do odpowiedzialności za swoje haniebne czyny. Znane są przecież przypadki, gdy ksiądz posądzany o pedofilię był po prostu przenoszony do innej parafii, gdzie żył sobie jak gdyby nigdy nic. Wygląda na to, że ten proceder nareszcie się skończy. Całość dokumentu zostanie odczytana w polskich kościołach podczas mszy świętej.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*