Andrzej Duda: Wykształcenie to jego powód do wstydu? Ujawniamy

Andrzej Duda

Andrzej Duda wykształcenie swojej córki zawsze stawia na pierwszym miejscu, jeżeli chodzi o planowanie jej przyszłości. Jednak jak w tej kwestii wypada sam prezydent i czy ma powody do wstydu? Andrzej Duda wykształcenie – wielu Polaków od początku trwania kadencji naszego prezydenta zastanawia się, jakie wykształcenie posiada Andrzej Duda oraz w jaki sposób je zdobył. Jest to wywołane tym, że wielu polskich polityków nie może się pochwalić znaczącymi osiągnięciami, jeżeli chodzi o prace naukowe oraz zdobytą wiedzę uniwersytecką. Jednak jak w tej materii poradził sobie aktualny prezydent Polski?

Andrzej Duda wykształcenie

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia planowania swojej przyszłości, jeżeli chodzi o edukację wyższą, jest wybór odpowiedniego liceum. To właśnie tam przecież mamy zdobyć wiedzę potrzebną nam do zdania matury,  a potem rozpoczęcia swojej przygody z życiem akademickim.

Andrzej Duda od 1987 uczęszczał do klasy humanistycznej II Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Również w tej samej szkole zdawał swój egzamin dojrzałości bliżej znany wszystkim jako matura, a było to dokładnie w 1991 roku. Przyszły prezydent swoje dalsze kroki w edukacji wyższej postanowił postawić w Uniwersytecie Jagiellońskim, a dokładniej na Wydziale Prawa i Administracji studiując prawo. Tam Andrzej Duda kształcił się do 1996 roku, uzyskując tytuł magistra prawa, po obronie swojej pracy pod tytułem „Wywłaszczenie nieruchomości pod budowę autostrad płatnych” na Katedrze Postępowania Administracyjnego UJ.

Wiele osób w takiej sytuacji kończy swoją przygodę z edukacją wyższą i rozpoczyna zdobywanie doświadczenia zawodowego. Jednak Andrzej Duda postanowił kontynuować swoją naukę na uczelni. W lutym 1997 rozpoczął pracę naukowo-dydaktyczną w Katedrze Postępowania Administracyjnego UJ, a już od października 2001 w Katedrze Prawa Administracyjnego UJ rozpoczął pracę jako asystent. 24 stycznia 2005 uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych dzięki swojej rozprawie pod tytułem „Interes prawny w polskim prawie administracyjnym”, którą napisał pod kierunkiem profesora Jana Zimmermanna. Duda obronił ją 6 grudnia 2004. Dzięki tak dużej ilości pracy własnej włożonej, w poszerzanie swojej wiedzy, Andrzej Duda może się pochwalić naprawdę wysokim stopniem naukowym, którego nie zdołał zdobyć każdy, tym bardziej na tak prestiżowej uczelni.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*