Zachowanie tego księdza przebiło wszystko! Rydzyk to przy nim ŻEBRAK

Rydzyk

Tadeusz Rydzyk kojarzony jest od jakiegoś czasu z głośną sprawą luksusowych samochodów od bezdomnego. Jak twierdzą internauci, poczynania polskiego zakonnika udało się przebić księdzu z Malty. Niestety nie wszyscy duchowni stosują się wciąż bowiem do wzoru skromnego kapłana, promowanego między innymi przez papieża Franciszka.  Ksiądz pełniący swą posługę na Malcie zadziwił cały katolicki świat, prowokując także burzliwą dyskusję na temat stanu współczesnego duchowieństwa. Do sieci trafiło bowiem kontrowersyjne nagranie, na którym możemy zobaczyć kapłana poruszającego się po ulicach jednego z miasteczek Porsche Boxster S. Być może nie stałoby się one przedmiotem tak wielu dyskusji, gdyby nie szczegóły głośnej sprawy, które naprawdę szokują.

Zadziwiające nagranie z Malty! Ksiądz kazał dzieciom ciągnąć swoje Porsche w procesji

Samochód był bowiem podpięty do liny, którą ciągnęło wiele dzieci. Maluchy musiały w deszczu „pomagać” kapłanowi, który pozdrawiał wiernych z wnętrza pojazdu. Wokół Porsche zgromadziło się kilka osób, które trzymały nad głową księdza parasole, aby nie zmókł. Tego samego szczęścia nie miały jednak uczestniczące w procesji osoby. Jak twierdzą świadkowie, kierowca miał celowo przyhamowywać, aby dzieciom nie było zbyt łatwo.

Nagranie zbulwersowało wielu katolików, którzy powoływali się w swej krytyce na słowa papieża Franciszka. Media szybko przytoczyły jego opinie dotyczące skromnego życia osób duchownych. – Boli mnie, kiedy widzę księdza albo zakonnicę w najnowszym modelu samochodu. Ależ tak nie można! Uważam, że samochód jest konieczny, można dzięki niemu dużo zrobić, dużo podróżować, ale wybierzcie skromniejszy – powiedział jakiś czas temu Franciszek, znany ze swego pokornego podejścia do wiary i otwartego pochwalania ubogiego życia.

Tadeusz Rydzyk pobity na głowę! Ksiądz z Malty przebił wszystko

Co ciekawe, polscy internauci porównywali sprawę księdza z Malty do głośnych aut, które ojciec Tadeusz Rydzyk miał otrzymać w prezencie od bezdomnego pana Stanisława. W tym kontekście przywoływano także poczynania kapłana ze Starej Wsi, kojarzonego z przejazdem Mazdą MX-5 RF w procesji Bożego Ciała. Obie te sytuacje wywoływały bowiem wśród Polaków gigantyczne kontrowersje. Po obejrzeniu szokującego nagrania ogromna część opinii publicznej twierdziła jednak, że maltańskiemu duszpasterzowi udało się niechlubnie przebić zachowanie krajowych duchownych. Najpewniej nie skomentowali tego jeszcze jego przełożeni, którzy prawdopodobnie będą musieli odnieść się do sprawy.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*