Gwiazdor Polsatu miał być pijany! NA WIZJI wdał się w bójkę

Polsatu

Polsat Cafe może mieć nie lada problem. W jednym z popularnych show emitowanych w tej stacji doszło do bójki na wizji. Sprawa jest o tyle poważna, że trafiła na biurko Rzecznika Praw Obywatelskich. Polsat zawzięcie walczy z główną konkurencją o widza programów z gatunku telewizyjnego show. Polsat Cafe zadecydował, że posłuży do tego produkcja rodem z Zachodu. To program „Ex na plaży Polska” puszczany o godz. 23:00.

Polsat może mieć problem. Emitował przemoc w popularnym show?

Konwencja jest następująca – program skupia się na uwypukleniu relacji byłych partnerów. Ośmioro singli dostaje szansę przeżycia wspaniałych wakacji. Nie wiedzą jednak, że ich byłe „połówki” również spędzają tam czas, ale z nowymi partnerami. Byli partnerzy chcą w następstwie niespodziewanego spotkania odzyskać dawnych ukochanych.

Format budzi w Polsce ciekawość, ale spora część widowni i internautów brutalnie rozprawia się z samym pomysłem. Program wzbudza bowiem spore wątpliwości wśród Polaków.

Zgłoszenie do RPO, sprawa pójdzie wyżej. Będzie kara?

Tym razem sprawy poszły jednak za daleko. Jeden z widzów doniósł do Rzecznika Praw Obywatelskich, że na wizji programu doszło do przemocy. Skarżący zwrócił uwagę na jednego z uczestników, który miał pod wpływem alkoholu „propagować przemoc fizyczną”. Chodziło o bicie po twarzy, ale i innych częściach ciała. Słowem klasyczną bójkę. I taki przekaz poszedł w świat. Sprawa trafiła na biurko Rzecznika Praw Obywatelskich, który zgłoszenie przyjął. Co więcej – przekazał ją wyżej, do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. – Trzeba sprawdzić, czy program ten nie narusza art. 18 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji – napisał do przewodniczącego KRRiT, zastępca RPO Stanisław Trociuk.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*