Ujawniono tajne listy wściekłego Benedykta XVI. Oto co stało się po abdykacji: „To zbyt DRASTYCZNE!”

Ujawniono tajne listy wściekłego Benedykta XVI

Benedykt XVI podjął niezwykle trudną decyzję o abdykacji w 2013 roku. Jak się okazuje, wokół jego pontyfikatu narosło wiele kontrowersji. Niemiecki dziennik „Bild” ujawnił teraz listy, które papież miał wysłać do swoich kardynałów, którzy skrytykowali go w mediach. Benedykt XVI zdaniem kardynałów niemieckich decyzję o abdykacji podjął zbyt pochopnie. Korespondencja papieża emeryta z 2017 roku rzuca nowe światło na sytuację. Okazuje się, że po udzieleniu kontrowersyjnego wywiadu kardynał Brandmüllerow otrzymał niepokojącą wiadomość od Ratzingera. Znamy jej treść.

Benedykt XVI powinien zmienić decyzję o abdykacji? Ostra wymiana zdań z kardynałami niemieckimi właśnie obiega media

 – Oczywiście Eminencja zdaje sobie sprawę z tego, że papieże rezygnowali z pełnienia posługi, nawet jeśli były to nieliczne przypadki. Kim się wtedy stawali? Papieżami-emerytami? Kim innym? – zadaje pytania retoryczne Benedykt XVI w liście do niemieckiego kardynała.

Później, w wiadomości prosi go o wyjaśnienie jego zdania na temat decyzji, którą podjął. Zdaniem duchownego, to on powinien decydować o swoim życiu. – Przez przyjęcie tytułu emerytowanego papieża starałem się stworzyć sytuację, w której będę absolutnie niedostępny dla mediów i w której będzie zupełnie jasne, że jest tylko jeden papież. Jeśli Eminencja zna jakieś lepsze rozwiązanie, które mogłem wtedy przedsięwziąć, to proszę o poinformowanie mnie o nim – dodał Benedykt XVI, jasno sugerując, że kardynał nie powinien w mediach wypowiadać się na temat przyszłości Kościoła po abdykacji. Benedykt XVI apeluje o zaprzestanie komentowania przez kardynała jego obecnego stanu. Jak się okazało, wysłany list  przyniósł dość nieoczekiwany skutek. Między byłym papieżem a kardynałem narosło wiele nieprzewidywalnych konfliktów.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*