Gwałcona 21-latka błagała o życie. Oprawcy nie mieli litości. Cała Europa w SZOKU

Gwałcona 21-latka błagała o życie

Na jaw wychodzą wstrząsające szczegóły zbrodni, do jakiej doszło w Kapsztadzie (RPA). 21-letnia Hannah Cornelius została brutalnie zgwałcona i zamordowana przez grupę czterech mężczyzn. Napastnicy zostali zatrzymani i zasiedli na ławie oskarżonych. Podczas rozprawy jeden z nich wyznał, że studentka była tak zdesperowana, że zgodziła się na gwałt w zamian za darowanie jej życia. Bandyci nie mieli jednak litości…

Czterej sprawcy w wieku od 27 do 33 stanęli przed sadem i odpowiadają za morderstwo, gwałt, porwanie i rabunek. Na sali rozpraw oskarżeni opowiadali o mrożących krew w żyłach szczegółach zbrodni.

27-letni Geraldo Parsons wyznał, że 21-latka przed śmiercią próbowała negocjować z napastnikami. Kobieta miała być tak zdesperowana, że zgodziła się na gwałt w zamian za darowanie jej życia. Według relacji oskarżonego, Hannah Cornelius była tak przerażona, że odmówiła wyjścia z bagażnika, w którym przetrzymywali ją bandyci. Wówczas jeden z nich dźgnął ją nożem, a następnie roztrzaskał jej głowę kamieniem.

Według dziennika Daily Mail, Geraldo Parsons płakał, opowiadając o tym w sądzie. Wyznał też, że nie chciał zgwałcić kobiety, ponieważ miał dziewczynę i małe dzieci, ale to było silniejsze od niego.

Po zabójstwie jeden z napastników, Eben van Niekerk, napisał list do rodziców zamordowanej dziewczyny. Przeprosił w nim za ohydną zbrodnię, której się dopuścił wraz z kolegami. Wyjaśnił, że wziął udział w morderstwie, ponieważ bał się swoich wspólników.

Do makabrycznej zbrodni doszło w maju 2017 roku. Hanna Cornelius jechała ze swoim przyjacielem autem. Podczas jednego z postojów podbiegło do nich czterech mężczyzn. Jeden z nich włożył rękę przez otwarte okno pojazdu, a następnie przyłożył do szyi młodej dziewczyny śrubokręt. Drugi z napastników zaczął grozić jej 22-letniemu towarzyszowi.

Chłopak został pobity przez napastników do nieprzytomności. Kiedy się ocknął, Hanny nigdzie nie było. Młody mężczyzna dotarł do jednego z pobliskich domów, którego właściciele wezwali policję.

W tym czasie w krzakach kilka kilometrów dalej znaleziono zmasakrowane zwłoki Hanny. Dziewczyna została wielokrotnie zgwałcona i skatowana na śmierć.

HNEWS.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!